eReport.sk
ruská vlajka počas zápasu prvého kola ženskej dvojhry Kateryna Baindlová - Kamilla Rachimovová na grandslamovom turnaji Australian Open 16. januára 2023 v Melbourne.
Ruská vlajka počas zápasu prvého kola ženskej dvojhry Kateryna Baindlová - Kamilla Rachimovová na grandslamovom turnaji Australian Open 16. januára 2023 v Melbourne. Foto: tasr/ap

Pristúpili k okamžitému zákazu! Ruské a bieloruské vlajky sú už na Australian Open tabu


Pristúpili k okamžitému zákazu! Na úvodnom tenisovom grandslame roka Australian Open zakázali v hľadisku ruské a bieloruské vlajky. Organizátori týmto spôsobom zareagovali na incident zo zápasu 1. kola dvojhry medzi Ukrajinkou Katerynou Baindlovou a Ruskou Kamillou Rachimovovou. Počas duelu sedeli na tribúne fanúšikovia s ruskou vlajkou a v tričkách s podobizňou prezidenta Vladimira Putina.

Ruskú zástavu bolo vidieť aj v aréne Roda Lavera počas duelu úvodného kola mužského singla medzi finalistom z uplynulých dvoch rokov Daniilom Medvedevom a Američanom Marcosom Gironom.

Moskva: Neakceptovateľné spolitizovanie športu

„V areáli Melbourne Parku sú zakázane ruské a bieloruské vlajky. Náš pôvodný zámer bol, že fanúšikovia si ich môžu priniesť so sebou do hľadiska, no nemôžu ich použiť, aby nespôsobili rozruch. Po pondelňajšom incidente sme pristúpili k okamžitému zákazu,“ citovala agentúra AFP vyhlásenie predstaviteľov Austrálskej tenisovej federácie.

Moskva označila zákaz za „neakceptovateľné spolitizovanie športu“.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pristúpili k okamžitému zákazu! Ruské a bieloruské vlajky sú už na Australian Open tabu

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis