eReport.sk
Svet vedy prišiel o veľké meno
Ilustračné foto: shutterstock

Smutné správy z Brazílie: Zomrel historicky najlepší strelec tamojšej futbalovej ligy!


Smutné správy z Brazílie. Vo veku 68 rokov zomrel bývalý brazílsky futbalový reprezentant Roberto Dinamite. Carlos Roberto de Oliveira, so 190 gólmi najlepší strelec v histórii brazílskej ligy, podľahol rakovine.

Smutné správy z Brazílie

„Vasco da Gama prijal s veľkou ľútosťou správu, že v nedeľu nás opustil najväčší zo všetkých. Carlos Roberto de Oliveira, alias Dinamite, venoval klubu 29 zo svojich 68 rokov ako hráč a prezident. Odpočívaj v pokoji,“ uviedol na Twitteri klub z Ria de Janeiro.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Deti zapaľujú prskavky počas novoročných osláv 1. januára 2023 na Hlavnej ulici v Košiciach.
  2. Tragické a bizarné novoročné oslavy. Útokom čelili hasiči a policajti!
  3. Futbalové osobnosti sa lúčia
  4. Rozlúčka s legendou

Historicky najlepší strelec

Smutné správy z Brazíle. Dinamite prešiel mládežníckymi výbermi Vasco da Gama, za A-tím hral v rokoch 1971–1979 a 1980–1993, medzitým krátko pôsobil v FC Barcelona. V najvyššej brazílskej súťaži doteraz drží rekord v počte presných zásahov (190). V národnom tíme strelil 20 gólov v 38 stretnutiach, zahral si na MS 1978 a 1982. Po odchode do dôchodku bol prezidentom Vasca a päť volebných období pôsobil ako poslanec za štát Rio de Janeiro. Naplnili sa tak nečakané a smutné správy z Brazílie.

Po Pelém, zomrel ďalší známy brazílsky futbalista

Zlé správy sa naplnili!. Legendárny brazílsky futbalista Pelé zomrel vo veku 82 rokov. Edson Arantes do Nascimento, majster sveta z rokov 1958, 1962 a 1970, podľahol vo štvrtok ťažkej chorobe. Od roku 2021 podstupoval liečbu rakoviny hrubého čreva.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Smutné správy z Brazílie: Zomrel historicky najlepší strelec tamojšej futbalovej ligy!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal