eReport.sk
Zlé správy sa naplnili!
Legendárny brazílsky futbalista Pelé na archívnej snímke. Foto: tasr

Zlé správy sa naplnili: Zomrel legendárny Pelé!


Zlé správy sa naplnili!. Legendárny brazílsky futbalista Pelé zomrel vo veku 82 rokov. Edson Arantes do Nascimento, majster sveta z rokov 1958, 1962 a 1970, podľahol vo štvrtok ťažkej chorobe. Od roku 2021 podstupoval liečbu rakoviny hrubého čreva.

Zlé správy naplnili

V uplynulých dňoch sa Pelého stav zhoršil, lekári v nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paule nedávno informovali, že Brazílčan je pod zvýšenou starostlivosťou, ktorá súvisí s dysfunkciou obličiek a srdca. Pelého hospitalizovali už pred mesiacom po tom, ako mu diagnostikovali aj infekciu dýchacích ciest. Vo štvrtok potvrdil agentúre AP jeho úmrtie agent Joe Fraga.

„Za všetko, čím sme, ďakujeme tebe. Nekonečne ťa ľúbime. Odpočívaj v pokoji,“

napísala Pelého dcéra Kely Nascimentová na Instagrame.

Zlé správy sa naplnili. Pelé, ktorého mnohí považujú za najlepšieho futbalistu histórie, sa už dlhšie trápil so zdravotnými problémami. Pred rokom ho začali liečiť na rakovinu hrubého čreva, v septembri 2021 podstúpil operáciu a následne začal s chemoterapiou. Predtým mal problémy aj s chrbticou, kolenami a absolvoval niekoľko operácií pre problémy v oblasti bedier. Komplikácie mu spôsobili aj žlčové kamene.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Účastníci spoločného podujatia opozičných strán s názvom Toto sme nechceli! pri príležitosti 27. výročia Nežnej revolúcie na Námestí SNP 17. novembra 2016 v Bratislave.
  2. Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
  3. Remišová klame!

Pelé doviedol Brazíliu k titulom majstra sveta v rokoch 1958, 1962 a 1970. V 92 zápasoch za národný tím dal 77 gólov a je historicky najlepší strelec svojej vlasti spoločne s Neymarom, ktorý vyrovnal jeho rekord na MS 2022 v Katare.

Kto to bol Pelé?

Edson Arantes do Nascimento, známejší pod menom Pelé, bol brazílsky profesionálny futbalista, hrajúci na pozícii útočníka. Bol mnohými považovaný za najlepšieho futbalistu všetkých čias.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zlé správy sa naplnili: Zomrel legendárny Pelé!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal