eReport.sk
Rozlúčka s legendou
Rozlúčka s brazílskou futbalovou legendou Pelém, foto:tasr/ap

Rozlúčka s legendou ako sa patrí: S Pelém sa prišlo rozlúčiť 150.000 ľudí i brazílsky prezident!


Rozlúčka s legendou. Približne 150.000 ľudí sa prišlo rozlúčiť s legendárnym futbalistom Pelém. Na pohrebe trojnásobného svetového šampióna sa zúčastnil aj brazílsky prezident Lula da Silva, ktorý objal Pelého syna Edinha, vdovu Marciu Aokiovú a s ďalšími príbuznými sa pomodlil pri rakve.

Rozlúčka s legendou

Súčasný brazílsky prezident si vypočul aj hanlivé slová z davu, ktorý na neho kričal: „Zlodej, patríš do väzenia.“ Brazílska vláda v súvislosti s úmrtím Pelého vyhlásila trojdňový štátny smútok. Kritike sa nevyhol ani prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino, ktorý si v pondelok urobil selfie v blízkosti rakvy. Tá bola dvadsaťštyri hodín umiestnená na hracej ploche štadióna Urbano Caldeira v Santose, s ktorým spojil Pelé takmer celú svoju kariéru

Prišiel aj prezident krajiny

Brazília je krajina, ktorú rozdeľujú politici aj sociálne pomery. Pelé bol jedným z mála, kto dal všetkých dokopy. „Pomohol zjednotiť modernú Brazíliu, prelomil rasistické štandardy v spoločnosti a otvoril do nej dvere Brazílčanom čiernej pleti,“ uviedla fanúšička, ktorá prišla vzdať hold brazílskej legende.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zlé správy sa naplnili!
  2. Šampióna oplakávajú aj politici
  3. Tragické a bizarné novoročné oslavy. Útokom čelili hasiči a policajti!
  4. Futbalové osobnosti sa lúčia

Pelé podľahol rakovine

Neskôr v utorok previezli telo zosnulého v pohrebnom sprievode cez štvrť, kde žije Pelého storočná matka. Doviezli ho až do rodinnej hrobky na cintoríne Memorial Necropole Ecumenica. Pelé zomrel vo veku 82 rokov vo štvrtok 29. decembra na celkové zlyhanie organizmu po boji s rakovinou hrubého čreva.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozlúčka s legendou ako sa patrí: S Pelém sa prišlo rozlúčiť 150.000 ľudí i brazílsky prezident!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal