eReport.sk
Deti zapaľujú prskavky počas novoročných osláv 1. januára 2023 na Hlavnej ulici v Košiciach.
Deti zapaľujú prskavky počas novoročných osláv 1. januára 2023 na Hlavnej ulici v Košiciach. Foto: tasr

Radostnou novoročnou správou z Košíc je narodenie Elišky. Oslavy Silvestra však priniesli hrozivé ujmy


Prvou Košičankou v roku 2023 je Eliška. Prvé tohtoročné dieťa sa v Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice narodilo v nedeľu o 7.00 h. Dievčatko Eliška prišlo na svet v pôrodnici na Rastislavovej ulici, má tri kilogramy a 49 centimetrov. „Malá slečna aj mamka Ivana zvládli pôrod statočne a obe sú v poriadku,“ informovala hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bujaré novoročné oslavy v Ugande
  2. Ohňostroje a zábava!

Na urgentnom príjme UNLP na Rastislavovej ulici zaznamenali pomerne pokojnú silvestrovskú noc s troma prípadmi menších úrazov. „Náročnejšia bola situácia na urgentnom príjme na Triede SNP, kde poskytli zdravotnú starostlivosť v prípade 11 typicky silvestrovských úrazov a na internom oddelení riešili troch pacientov intoxikovaných alkoholom,“ uviedla hovorkyňa.

Petarda amputovala niekoľko článkov prstov

Nesprávne odpálená pyrotechnika spôsobila tržnú ranu a poškodenie zraku len u 13-ročného chlapca, ktorému ohňostroj strelil priamo do tváre. Petarda zasiahla tvár u dospelej osoby, pričom aj v tomto prípade došlo k poškodeniu zraku. Ďalšia petarda amputovala postihnutému niekoľko článkov prstov na ruke, čo si vyžiadalo okamžitú operáciu.

„Vo väčšine silvestrovských nehôd účinkoval aj alkohol. Na urgentnom príjme skončili pacienti s reznou ranou či pomliaždením ruky a napríklad aj s úrazom ramena, ktoré vzniklo pri novoročnom tanci,“ dodala Krišková.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Radostnou novoročnou správou z Košíc je narodenie Elišky. Oslavy Silvestra však priniesli hrozivé ujmy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: