eReport.sk
Novak Djokovič, foto: tasr

KAUZA DJOKOVIČ: Srbského tenistu podporili spoluhráči, Djere: Bude z neho silnejší človek

 Srbskému tenistovi Novakovi Djokovičovi vyjadrili podporu jeho spoluhráči z daviscupového tímu. Dušan Lajovič označil deportáciu Djokoviča z Austrálie za veľmi zlé rozhodnutie.

Deväťnásobný šampión Australian Open odletel z Melbourne v nedeľu večer. „Myslím si, že to, ako sa k nemu správali, bolo veľmi zlé,“ citovala Lajoviča agentúra AFP. Ďalší srbský tenista Laslo Djere povedal, že sa už nikdy nebude pozerať na Austráliu tak ako predtým: „Aby som povedal pravdu, tak si myslím, že nielen Srbi, ale celý svet si na Austráliu urobí po tomto nový názor.“

Djere vyjadril presvedčenie, že Djokovič vyjde z kauzy ako silnejší človek: „Áno, to aj urobí. To je aj v našej srbskej mentalite.“ Djokovič v nedeľu neuspel na federálnom súde v Melbourne s odvolaním sa proti opätovnému zrušeniu jeho víza, ktoré v piatok nariadil austrálsky minister pre imigráciu Alex Hawke. Lídra svetového rebríčka deportovali z krajiny.

Bude vás zaujímať:

  1. Na reklamnom pútači je zobrazená podobizeň srbského tenistu Novaka Djokoviča v Belehrade v pondelok 10. januára 2022.
  2. Deväťnásobný šampión Australian Open, srbský tenista Novak Djokovič.
  3. ena kráča okolo nástennej maľby s podobizňou srbského tenistu Novaka Djokoviča v Belehrade v nedeľu 16. januára 2022.
  4. Na snímke plagát so srbským tenistom Novakom Djokovičom visí na budove 6. januára 2022 v Belehrade.
  5. Srbský tenista Novak Djokovič

Deväťnásobný šampión Australian Open prišiel prvýkrát o vízum ešte 6. januára krátko po prílete do Melbourne, keď pohraničné úrady usúdili, že nespĺňa podmienky vstupu do krajiny. Djokovič potom strávil niekoľko dní v zariadení pre imigrantov, no minulý pondelok uspel s odvolaním na prvostupňovom súde a začal s tréningom. Minister Hawke však v piatok využil svoju osobitnú právomoc a opätovne tenistovi zrušil vízum.

Zdroj: tasr/afp


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KAUZA DJOKOVIČ: Srbského tenistu podporili spoluhráči, Djere: Bude z neho silnejší človek

Tenis

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti