Polášek s Dodigom, foto:tasr

Poláškovi sa na Australian Open darí. S Peersom postúpil už do tretieho kola!

Slovenský tenista Filip Polášek s Austrálčanom Johnom Peersom sa prebojovali do 3. kola štvorhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V piatkovom stretnutí 2. kola zdolali domácich držiteľov voľnej karty Rinkyho Hijikatu s Tristanom Schoolkatem za 96 minút 6:1, 3:6, 6:1.

Nasadené päťky vyradili na úvod austrálsku dvojicu John-Patrick Smith, Luke Saville 6:3, 7:5 a dobre začali aj proti ďalším zástupcom hostiteľskej krajiny. Ich podanie prelomili v druhej i šiestej hre, nečelili ani jednému brejkbalu a na vlastnom servise premenili hneď prvý setbal. V ďalšom dejstve však Hijikata a Schoolkate získali brejk už v druhom geme, svoje podanie si držali a vynútili si rozhodujúci tretí set.

V ňom už opäť úradovali Polášek a Peers, odštartovali čistou hrou a vzápätí prelomili súperom servis. Druhý brejk získali v šiestom geme a zápas dopodávali do úspešného konca, keď premenili tretí mečbal.

Viac zo športu:

1. ena kráča okolo nástennej maľby s podobizňou srbského tenistu Novaka Djokoviča v Belehrade v nedeľu 16. januára 2022.
  2. Na snímke plagát so srbským tenistom Novakom Djokovičom visí na budove 6. januára 2022 v Belehrade.

Tridsaťšesťročný Polášek vlani na AO triumfoval po boku Chorváta Ivana Dodiga. S Peersom má na konte víťazstvo na vlaňajšom podujatí Masters 1000 v Indian Wells aj na nedávnom turnaji ATP v Sydney. Slovák sa mal predstaviť tiež v mixe spoločne s Belindou Benčičovou, ale Švajčiarka sa odhlásila pre pretrvávajúce zdravotné problémy a následky spojené s prekonaním ochorenia COVID-19.