eReport.sk
Srbský tenista Novak Djokovič.
Srbský tenista Novak Djokovič. Foto: tasr/ap

Djokovič je podľa britského novinára jedným z najnebezpečnejších ľudí: Vakcína je potrebná!

Nedajú si pokoj! V súčasnosti najlepší svetový tenista Novak Djokovič sa počas pandémie koronavírusu stihol okrem tenisu presláviť aj svojim odmietavým postojom voči očkovaniu. Pred grandslamovým turnajom Australian Open kvôli tomu musel stráviť niekoľko dní v rukách austrálskych orgánov, ktoré ho prísne kontrolovali a tenista dokonca nebol na turnaj vôbec pripustený. Aj keď odvtedy stihol vyhrať Wimbledon, teda ďalší z grandslamov, niektorí novinári mu s témou očkovania stále nedali pokoj.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Srbský tenista Novak Djokovič
  2. Smerák Kéry o šampiónovi Djokovičovi
  3. Novak Djokovič počas tréningu na kurte v austrálskom Melbourne.
  4. Rafael Nadal,
  5. Rafael Nadal sa teší po triumfe nad Srbom Novakom Djokovičom.
  6. Djokoviča nechcú pustiť na turnaje

Pred krátkym časom na neho ostro zaútočil americký novinár Ben Rothenberg a dnes sa k frontálnemu útoku pridal britský novinár Benjamin Butterworth. Otázne má byť dokonca aj to, či bude Djokovič pustený na US Open. Tí sarkastickejší fanúšikovia by možno skonštatovali, že sa Djokoviča zjavne inak poraziť nedá.

Vraj vystavuje mnohých ľudí riziku

Práve preto, že je potrebné rešpektovať každého právo na slobodné rozhodnutie, sú možno Butterworthove slová prisilné. „Ak chceme poraziť koronavírus, vakcína je potrebná. Pozícia Novaka Djokoviča k tomu neprispieva. Nole je teraz jedným z najnebezpečnejších ľudí na planéte,“ povedal Butterworth podľa Tennis World USA.

„Nole“ má vraj svojim správaním a svojimi postojmi ohrozovať mnohých ľudí, ktorí sledujú jeho kariéru a inšpirujú sa jeho myšlienkami. „Novak svojím konaním vystavil riziku mnoho ľudí a ani si to neuvedomuje. Vieme, že u očkovaných ľudí je omnoho menšia pravdepodobnosť prenosu vírusu, takže dvojitá dávka je obrovským prínosom. Hoci je jedným z najznámejších ľudí na svete a má veľa zodpovednosti, Djokovič sa rozhodol využiť svoj imidž na povzbudenie ostatných, aby sa nedali očkovať,“ dodal britský novinár.

Zdroj: tennisworldusa.org


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Djokovič je podľa britského novinára jedným z najnebezpečnejších ľudí: Vakcína je potrebná!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Tenis

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php