eReport.sk
bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová, foto:tasr

Johaugová ovládla ďalšie preteky, Procházková ďaleko za prvou desiatkou

Nórska bežkyňa na lyžiach Therese Johaugová suverénnym spôsobom triumfovala v utorkových pretekoch na 10 km voľne s intervalovým štartom na majstrovstvách sveta v severských disciplínach v Oberstdorfe.

S výrazným odstupom 54,2 sekundy skončila na druhom mieste Švédka Frida Karlssonová, bronzovú medailu získala jej krajanka Ebba Anderssonová (+1:06,9 min). Johaugová nadviazala na sobotný triumf v skiatlone na 7,5+7,5 km. Pre 32-ročnú Nórku je to už dvanáste zlato zo svetových šampionátov, deviate v individuálnej súťaži. Na MS 2017 v Lahti nemohla štartovať pre dopingový dištanc, v Seefelde 2019 triumfovala v behu na 10 km klasicky.

Viac zlatých medailí na MS získali iba jej krajanka Marit Björgenová (18) a Ruska Jelena Vjalbeová (14). Nóri dominujú na šampionáte v nemeckom stredisku, pre škandinávsku veľmoc to bola už 19. medaila v jeho doterajšom priebehu. Z dvojice slovenských reprezentantiek dosiahla lepší výsledok Alena Procházková, ktorá obsadila 53. miesto so stratou 4:04,4 minúty na Johaugovú. Barbora Klementová finišovala na 69. priečke (+6:01,4 min).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johaugová ovládla ďalšie preteky, Procházková ďaleko za prvou desiatkou

Aktuálne v kategórii

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti