Screenshot

Jednogólový náskok do odvety s Podbrezovou

Spartakovci zvíťazili v prvom semifinálovom zápase Slovnaft cupu nad Podbrezovou najtesnejším rozdielom 1:0. Jediný gól stretnutia padol po štandartke Romana Procházku na začiatku duelu. Celkovo sme boli svedkami dvoch rozdielnych polčasov. V úvodnom boli Trnavčania jasne lepší, po zmene strán mali viac gólových príležitostí hostia z Horehronia. Do odvety, ktorá sa odohrá 17. apríla o 18:00 je všetko otvorené.

Spartak Trnava – Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Góly : 4. Procházka

Zostavy

Spartak

Takáč – Koštrna, Djurić, Kóša, Mikovič – Zeljković – Šulek (75. Poznar), Procházka (90. Bainović), Ofori, Azango (86. Bukata) – Daniel

Podbrezová

Danko – Mrva (46. Mielke), Bakaľa, Bartoš – Kováčik, Bajo, Faško (46. Assinor), Chyla, Sanusi – Paraj (79. Masaryk), Kabongo

ŽK : Koštrna, Šulek, Poznar – Kováčik, Bajo

Rozhodovali : Kružliak – Hancko, Pozor

Diváci : 3738

Štyri gólové šance Trnavčanov v prvom polčase

Spartakovci nastúpili do zápasu aktívne. Na úvod si vypracovali niekoľko nebezpečných štandartiek. Po jednej z nich, keď pohyblivého Azanga fauloval Chyla, si loptu postavil Roman Procházka a jeho center skončil za chrbtom brankára Podbrezovej Danka. Trnavčania nepúšťali súpera do nebezpečných situácii a dianie na trávniku mali pod kontrolou. Hosťom robili najväčšie problémy centrované lopty. V 20. minúte sa v stopercentnej šanci ocitol stopér Djurić, no jeho hlavička po rohu skončila nad bránou. Po polhodine hry sa mohol gólovo presadiť aktívny Azango. Kelvin Ofori sa v strede šikovne zbavil protihráčov a vysunul nigérijského spoluhráča, ten však Danka v bráne hostí neprekonal. O tri minúty mohlo byť vyrovnané.

Z nenápadnej akcie, keď v defenzíve chyboval Koštrna sa do výbornej pozície dostal Kabongo. Dominik Takáč v trnavskej bránke vychytal súpera a napravil chybu obrancu Spartaka. V 40.minúte spartakovci vykombinovali súpera, no Mikovičov prudký center pred bránu zostal nevyužitý. O chvíľu si druhý gól  do štatistík takmer pripísal Procházka. Jeho strela po odrazenej lopte skončila na konštrukcii brány. Na začiatku nadstaveného času  mal ešte šancu na gól aj Daniel, no Azangov center  nedokázal umiestniť do brány.

Namiesto pohodlného víťazstva strach o výsledok

Začiatok druhého dejstva mal podobný scenár ako úvod zápasu. Ofori vysunul Daniela, ktorý prekonal brankára Danka v bránke hostí. Gól však neplatil, keďže strelec stál v momente prihrávky tesne za obranou Podbrezovej. V 55. minúte si šancu vytvorili aj hostia, no Takáč reflexívne zasiahol. Trnavčania sa  sústredili na vykrývanie priestorov a do ofenzívy sa dostávali sporadicky. Zdalo sa, akoby spartakovcom postupne odchádzali sily. V 77. minúte mohol trnavské tribúny zarmútiť Bakaľa, no po rohu prestrelil. Na záver zápasu mal pred bránou Spartaka dve nepríjemné pozície Kabongo, no Trnava nakoniec uhájila ďalšie čisté konto a do odvety pôjde s tesným náskokom.