eReport.sk
Vladimír Putin a Emmanuel Macron.
Vladimír Putin a Emmanuel Macron. Foto: tasr/ap

Rusko varovalo Francúzsko: Ak vyšlete vojakov na Ukrajinu, budú obeťami!


Rusko v stredu varovalo Francúzsko pred nasadením svojich jednotiek na Ukrajine. Ruské sily by ich v takom prípade vnímali ako legitímne ciele, uviedla hovorkyňa ruskej diplomacie Marija Zacharovová.

Rusko varovalo Francúzsko

Francúzsky prezident Emmanuel Macron nedávno potvrdil svoje vyhlásenie z februára, že nevylučuje vyslanie vojakov na Ukrajinu. Táto otázka by podľa neho „legitímne“ vznikla, ak by Rusko prerazilo frontovú líniu a Kyjev by o takúto pomoc požiadal.

Macronove vyjadrenie vyvolali v Európe rozruch

Jeho vyjadrenia vyvolali v Európe rozruch a dištancovali sa od nich viacerí európski predstavitelia. „Je príznačné, že sám Macron vysvetľuje túto rétoriku snahou vytvoriť akúsi „strategickú nejednoznačnosťpre Rusko. Musíme ho sklamať – pre nás je táto situácia viac než jasná,“ povedala Zacharovová.

Francúzi už na fronte zomierajú

Ak sa francúzski vojaci ocitnú na frontovej línii, nevyhnutne sa stanú cieľmi pre ruské ozbrojené sily, dodala hovorkyňa s tým, že Paríž už vraj má o takýchto incidentoch dôkazy. Rusko podľa nej totiž eviduje rastúci počet Francúzov medzi obeťami vojny na Ukrajine.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poľsko. Foto: shutterstock
  2. Podpredseda Smeru Ľuboš Blaha
  3. Anna Belousovová odchádza zo snemu strany

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok nariadil vojenské cvičenie zahŕňajúce nácvik použitia taktických jadrových zbraní. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov neskôr spresnil, že Moskva cvičeniami reaguje na zámery Západu vyslať na Ukrajinu vojenský personál.

Macron považuje Rusko za hrozbu

Macron považuje Rusko za tak „regionálnu destabilizujúcu mocnosť“ a hrozbu pre bezpečnosť Europánov“. „Mám jasný strategický cieľ: Rusko nemôže na Ukrajine vyhrať… Ak Rusko zvíťazí na Ukrajine, v Európe nebude bezpečie,“ vyhlásil.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rusko varovalo Francúzsko: Ak vyšlete vojakov na Ukrajinu, budú obeťami!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: