eReport.sk

Zážitky pod holým nebom 


Hudobné koncerty rôznych žánrov, muzikály, folklórne podujatia aj prírodné kino v príjemnom prostredí pod holým nebom, v tesnej blízkosti historického centra. To všetko ponúka Mestský amfiteáter v Trnave.

Kultúra vonku  

Mestský amfiteáter má mnohé pridané hodnoty. Je to zelená oáza v centre mesta, ktorá poskytuje pokojnú atmosféru, kus prírody a útočisko pred hlukom mesta. Amfiteáter má kvalitné zázemie a slúži na veľké kultúrne podujatia,  s možnosťou prenájmu. „Stretávame sa často s tým, že kapely zo Slovenska aj z celého sveta sú nadšené z atmosféry, ktorú tento priestor ponúka,“ povedal Peter Cagala, riaditeľ Mestského kultúrneho strediska – Zaži v Trnave. To chce tento priestor ďalej zveľaďovať. „Preto máme v pláne rozšíriť možnosti pre rodiny s deťmi. Posunúť amfiteáter aj smerom k pohodliu návštevníkov a využívať ho v celom rozsahu, nielen počas koncertov,“ povedal Peter Cagala. 

Bezpečnosť je prvoradá

V modernom areáli, ktorý ponúka 1428 miest na sedenie a viac ako 2 tisíc miest na státie sa nezabúda na bezpečnosť. „V tomto a v minulom roku sme investovali do bezpečnosti. Všetky stromy prešli odborným dendrologickým posudkom a následným orezaním nebezpečných častí, aby sme tak predišli možným nešťastiam,“ povedal Peter Cagala. Nainštalovali aj merač rýchlosti vetra na strechu javiska, aby promotér včas mohol reagovať na nebezpečný nárazový vietor a súčasne zabezpečili zavetrenie strechy špeciálnymi konzolami.

Zážitky pre každého

Tohtoročná sezóna bude naozaj bohatá. V máji do Mestského amfiteátra zavíta napríklad Kali a Ego. Kultúra pod hviezdami prinesie muzikály Dracula, Okno mé lásky a predstavenie Procházka slavnými muzikály. V júni tu budete môcť vidieť koncertnú verziu Na srdci mi hraj, Partičku, IMT Smile, Radošinské naivné divadlo a SĽUK aj Chrisa Normanna. Júlový program prinesie Josefa Vojteka a trio Inflagranti, Kollárovcov, rappera Calina aj Kandráčovcov.

V auguste môžete v Mestskom amfiteátri navštíviť podujatia Trnavská brána, koncert Jaromíra Nohavicu, Pražský filmový symfonický orchester, Prague cello quartet aj Bystríka. Okrem iného tu budú aj premietať filmy. Vďaka rôznorodému programu si každý môže nájsť to, čo mu prinesie výnimočný zážitok. „Môj osobný najkrajší hudobný zážitok v mestskom amfiteátri bol koncert kamerunského basgitaristu Richarda Bonu s flamenco skupinou Bona de la frontera. Bolo to vrámci festivalu Trnavský jazzyk a vystúpenia súborov Sľuk a Lúčnica počas folklórneho festivalu Trnavská brána. Zaspomínal na svoj zážitok z Mestského amfiteátra Peter Cagala.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zážitky pod holým nebom 

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre