slovenská biatlonistka Júlia Machyniaková, foto:ig/j.m.

Voigtová vyhrala šprint v Osrblí, Machyniaková na 46. mieste

Štyria nórski biatlonisti sa umiestnili v najlepšej päťke sobotňajšieho šprintu mužov na 10 km v rámci 3. kola Pohára IBU v Osrblí. Z víťazstva sa tešil Haavard Bogetveit, ktorý predviedol čistú streľbu a do cieľa prišiel v čase 25:13,4 minúty.

V súťaži žien sa z triumfu tešila Nemka Vanessa Voigtová. Radosť severanov v súťaži mužov pokazil len druhý Nemec Justus Strelow, ktorý tiež sklopil všetkých desať terčov, no za víťazom zaostal o 27,3 sekundy. Na tretej priečke sa umiestnil Erlend Bjöntegaard (+43,4 s) a v najlepšej päťke boli ešte jeho krajania Aleksander Fjeld Andersen a Endre Strömsheim. Zo slovenských reprezentantov skončil najlepšie Tomáš Sklenárik. Prvú streleckú položku zvládol bez chyby a priebežne figuroval na 13. mieste, na stojke však nesklopil jeden terč a nakoniec z toho bolo 28. miesto so stratou 1:53,4 min na víťaza.

Damián Cesnek skončil o priečku nižšie a Viliam Kostelník skončil na poslednej 109. pozícii. Voigtová strieľala na oboch položkách bez chyby a v cieli mala čas 20:31,2 minúty. Aj ďalšie dve pretekárky mierili presne, Ruska Jekaterina Noskovová zaostala za víťazkou len o 0,6 sekundy, tretia Anna Weidelová z Nemecka mala manko 5,7 s. Zo šestice slovenských reprezentantiek na štarte skončila najvyššie na 46. mieste Júlia Machyniaková, ktorá nesklopila dva terče a stratila 2:14,7 minúty. O dve priečky za ňou skončila Lucia Michaličková.