Hráči Tottenhamu, foto:tasr

V prvom z dnešných zápasov anglickej Premier League si po sérii nepriaznivých výsledkov napravili futbalisti londýnskeho Tottenhamu Hotspur chuť. Odniesol si to West Bromwich Albion.

Tottenhamu zdolal v domácom súboji 23. kola Premier League West Bromwich 2:0. Zverenci Joseho Mourinha bodovali naplno po troch uplynulých prehrách. „Kohúti“ rozhodli o svojom triumfe v druhom polčase. Najskôr sa v 54. minúte presadil v pokutovom území Harry Kane a štyri minúty po ňom zakončil rýchly protiútok domácich Son Heung-min.

Zdroj: yt/jvc

Včerajšom večernom zápase sa stretli dvaja ašpiranti na vrchné priečky Manchester United vyzval Everton. Pokým United súperí s mestským rivalom so „Citizens“ o prvú priečku, Everton túži skončiť v prvej päťke, ktorá zabezpečuje účasť v európskych pohároch. V ceste mu však stoja londýnske tímy Tottenham a West Ham United.

Everton zavítal na Old Trafford. Po 45. minútach „Diabli“ viedli o dva góly a všetko tomu nasvedčovalo, že o tri body neprídu. Po zmene strán však prišiel šok a Ancelottiho zverenci začali hrať futbal. To prinieslo modro-bielym to správne ovocie a v priebehu troch minút bolo vyrovnané. V 71. minúte poslal domácich do vedenia škótsky reprezentant McTominay. Nečakaný moment prišiel až v nadstavenom čase, keď sa dokázal presadiť Dominic Calvert-Lewin a svojou pohotovosťou dokázal uzavrieť skóre na konečných 3:3.