Hráči Juventusu Turín, foto:ig/juventus

Futbalisti Juventusu Turín získali rekordný deviatykrát taliansky Superpohár. V stredajšom prestížnom dueli v Reggio Emilia zdolali SSC Neapol 2:0 gólmi Cristiana Ronalda a Alvara Moratu.

Juventus vybojoval Superpohár po ročnej prestávke, naposledy sa z trofeje tešili hráči Lazia Rím. O prvý gól úradujúceho šampióna v súboji s držiteľom domáceho pohára sa postaral Ronaldo, ktorý v 64. minúte dostal po rohovom kope v päťke k odrazenej lopte a pohotovo ju poslal do siete. Neapol mohol vyrovnať v 80. minúte, ale Lorenzo Insigne poslal z penalty loptu vedľa pravej žrde bránky súpera. Skóre v nadstavenom čase na 2:0 pre Juventus upravil Morata. Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka do hry v drese Neapola nezasiahol, sedel na lavičke. SSC doteraz získal domáci Superpohár dvakrát v histórii.

Cristiano Ronaldo si finálový zápas určite navždy zapamätá. Dokázal prepísať historické štatistiky a stal sa tak hráčom s najviac oficiálne strelenými gólmi na svete. V boji o taliansky Superpohár strelil Ronaldo svoj 760. gól. O gól predbehol bývalého československého reprezentanta Josefa Bicana.