Thomas Tuchel a Mason Mount, foto:tasr

Futbalisti FC Liverpool prehrali vo štvrtkovej predohrávke 29. kola Premier League na Anfielde s Chelsea Londýn. Obhajca stratil ďalšie cenné body v boji o Ligu majstrov a je siedmy, „The Blues“ sú na štvrtom mieste.

Chelsea pod Tuchelom bez prehry

O triumfe hostí rozhodol v závere prvého polčasu Mason Mount technickou strelou k ľavej tyčke. Nemecký kouč Chelsea Thomas Tuchel natiahol so svojimi zverencami sériu bez prehry vo všetkých súťažiach už na jedenásť zápasov. Liverpool v lige prehral už ôsmykrát a obhajoba titulu je už nereálna.

Zdroj: video:ig/chelsea

Tottenhamu pomohol vlastný gól

Futbalisti Tottenhamu Hotspur zvíťazili vo štvrtkovom predohrávanom stretnutí 33. kola na pôde Fulhamu 1:0. Rozhodujúci moment stretnutia prišiel v 19. minúte, keď si po centri Son Heung-mina zrazil loptu do vlastnej siete Tosin Adarabioyo. Slovenský brankár Marek Rodák pre zranenie prstu nesedel ani na lavičke Fulhamu.

Zdroj: video:ig/spurs

Do tretice 0:1

Everton zvíťazil taktiež zásluhou jediného zásahu na ihrisku West Bromwichu Albion v predohrávke 29. kola. Víťazný gól strelil v 65. minúte Richarlison po rohovom kope. Everton zvíťazil v treťom stretnutí za sebou a je v hre o účasť v Lige majstrov.

Zdroj: video:ig/everton