eReport.sk
tréner slovenskej reprezentácie Peter Kukučka, foto:tasr

Slovensko prehralo v Chorvátsku: V Euro Cupe naďalej bez bodu!


Slovenskí hádzanári prehrali v stredajšej dohrávke 1. kola Euro Cupu vo Varaždine s Chorvátskom 24:32. Po štyroch odohratých stretnutiach sú v tabuľke naďalej bez bodu na poslednej štvrtej priečke.

Slováci boli v zápise vedení ako domáci tím, keďže sa so súperom dohodli na odohratí oboch vzájomných duelov na jeho pôde. Odveta je na programe vo štvrtok o 18.00 h opäť vo Varaždine. Chorváti v troch zápasoch nestratili ani bod. Na čele je Maďarsko, ktoré v stretnutí 5. kola vyhralo v andalúzskej Antequere nad domácim Španielskom 30:28. Euro Cup hrajú paralelne s kvalifikáciou ME 2022 istí účastníci budúcoročného európskeho šampionátu – Slovensko a Maďarsko ako jeho organizátori a Španielsko a Chorvátsko ako finalisti predchádzajúcich ME. Zverenci Petra Kukučku uzavrú účinkovanie v súťaži v sobotu 1. mája v Llírii pri Valencii proti Španielsku (21.00 h).

„Po zbabranom úvode, kde sme urobili strašne veľa technických chýb, sa nám do 20. minúty podarilo skóre dotiahnuť a je škoda, že nám hneď potom súper opäť ušiel na štyri-päť gólov. Je ťažké proti veľmi kvalitnému, hoci mladému súperovi uspieť, keď urobíme toľko chýb. Spokojný som s výkonom oboch brankárov, ktorí nás podržali, ale v útoku sme mali veľký problém. Boli sme pomalí, chýbala nám dynamika. Je dôležité, aby sme dokázali dávať viac gólov z diaľky. Musíme sa z tejto prehry poučiť a verím, že vo štvrtok podáme lepší výkon,“ povedal tréner Slovenska Peter Kukučka.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Slovensko prehralo v Chorvátsku: V Euro Cupe naďalej bez bodu!

Aktuálne v športe

Futbal, hokej