eReport.sk
Herečka Jennifer Anistonová (vo filme Audrey Spitzová) prichádza na premiéru druhého pokračovania komediálneho filmu Vražda v Paríži (Murder Mystery 2) v americkom kine Regency Village Theatre v Los Angeles v noci na 29. marca 2023.
Herečka Jennifer Anistonová (vo filme Audrey Spitzová) prichádza na premiéru druhého pokračovania komediálneho filmu Vražda v Paríži (Murder Mystery 2) v americkom kine Regency Village Theatre v Los Angeles v noci na 29. marca 2023. Foto: tasr/ap

V USA označujú seriál Priatelia za homofóbny! Hviezda Aniston: Neberme sa tak vážne

Seriál Priatelia je vraj homofóbny. Tento naratív šíri v USA hnutie, podľa ktorého seriál uráža LGBTI ľudí a herecky je nevyvážene obsadený. Vraj chýbajú postavy inej, ako bielej farby pleti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Downey Jr., Kate Hudson, Orlando Bloom

Jedna z hereckých hviezd seriálu – Jennifer Aniston (v seriály stvárnila Rachel) tvrdí, že vo svete vyrástla generácia mladých ľudí, ktorých humor zo seriálu pohoršuje. V spoločnosti podľa nej v minulosti nepanovala taká citlivosť, ako je tomu dnes. Ľudia by sa však podľa hviezdy seriálu nemali brať až tak vážne.

Seriálová Rachel: Svet potrebuje humor!

„Teraz je to trochu zložitejšie, pretože musíte byť veľmi opatrný, čo sťažuje prácu komikom. Pretože krása komédie je v tom, že si robíme žarty sami zo seba a zo života,“ vyjadrila sa herečka podľa The Independent. „Každý potrebuje zábavu! Svet potrebuje humor! Nemôžeme sa brať príliš vážne. Najmä v Spojených štátoch amerických. Všetci sú príliš rozdelení,“ dodala k téme Aniston.

LeBlanc alias Joey: Obchádzali sme ofenzívny humor

V podobnom duchu sa prednedávnom vyjadril aj herec Matt LeBlanc, ktorý v seriáli stvárnil Joeyho: „Počul som, že ľudia Priateľov kritizovali, ale nechcel som sa k tomu vyjadrovať. Nesúhlasím s tým,“ nechal sa počuť seriálový Joey.

Pánska časť hereckého obsadenia hlavných postáv v legendárnom seriáli Priatelia: Zľava Mathew Perry, David Schwimmer a Matt LeBlanc. – Foto: Featureflash Photo Agency / shutterstock

Urážlivému humoru sa vraj v seriáli celý čas vyhýbali. „V seriáli sme sa snažili obchádzať ofenzívny humor. Priatelia boli o témach, ktoré dokážu prejsť skúškou času – dôvera, láska, vzťahy, zrada či rodina,“ povedal herec.

Propaganda okolo Floydovej vraždy

Propaganda okolo vraždy Georgea Floyda sa však evidentne o niečo viac dotkla jednej z tvorkýň seriálu Marty Kauffmanovej. Tá dokonca dnes odvážne tvrdí, že sa za seriál hanbí. Je pritom vysoko pravdepodobné, že práve tento seriál jej z veľkej časti zarobil na živobytie.

„Priznať si a prijať vinu nie je ľahké. Je pre mňa bolestivé pozrieť sa na seba do zrkadla. Hanbím sa, že som pred 25 rokmi nevedela to, čo viem dnes,“ povedala, pričom hovorí aj o systémovom rasizme v USA.

Zdroj: The Independent


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V USA označujú seriál Priatelia za homofóbny! Hviezda Aniston: Neberme sa tak vážne

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti