eReport.sk
György Gyimesi, člen mimoparlamentnej maďarskej strany Aliancia-Szövetség. Foto: facebook.com

Gyimesi: Odovzdávanie cien Slnko v sieti? Vedenie RTVS vlastne ukázalo, prečo sú zmeny nutné


G. Gyimesi tvrdí, že RTVS bola aj v piatok večer slúžkou progresívcov. „Ak mal ešte niekto pochybnosti o nutnosti zmien v RTVS, včerajšie udeľovanie Národných filmových cien pod názvom Slnko v sieti ho muselo vyviesť z omylu. Z udeľovania filmových ocenení sa vykľula progresívna, protivládna, kaviarenská agitka,“ myslí si bývalý poslanec.   

RTVS – slúžka progresívcov!

György Gyimesi  si pozrel galavečer odovzdávania slovenských filmových cien. So svojimi postrehmi sa podelil s verejnosťou na sociálnej sieti. „Ak by rovnaké slová zazneli na protivládnych protestoch organizovaných Progresívnym Slovenskom, nerozoznali by ste rozdiel. To všetko naživo, v réžii poslušného, dúhového aparátčika Machaja. Osočovanie demokraticky zvolenej vlády, ktorá sa usiluje o nastolenie aspoň akej takej objektívnosti a nestrannosti vo verejnoprávnom médiu, platenom z daní všetkých občanov (nielen z daní progresívcov) nemalo konca kraja prakticky v každom jednom príhovore,“ konštatuje politik maďarskej národnosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj Štubniak
  2. Eduard Chmelár
  3. Ostrá diskusia
  4. Jožo Pročko, poslanec. Zdroj: screenshot video FB / Jožo Pročko

Podľa neho umelci vyvolávali hystériu. „Vyvolávanie hystérie, bludy o možnom konci filmovej tvorby na Slovensku, o neslobode boli tak neskutočné, až by jednému napadlo, či neboli náhodou podporené nejakými omamnými, či psychotropnými látkami, tak obľúbenými v umeleckom svete. Pretože s realitou nemali nič spoločné,“ uvažuje známy politik.

Gyimesi, samozrejme, nikomu neberie právo na názor. „Samozrejme aj umelci, či filmári majú právo na názor. Rozdiel je, kde a ako ho prezentujú. Ak to robia na mítingoch organizovaných politickou stranou, je to ich vec a je to v poriadku. Ak to robia vo verejnoprávnom médiu, bez oponenta v živom prenose, je to dôvod na zmeny v RTVS. Vedenie RTVS vlastne ukázalo, prečo sú tie zmeny nutné. Dokázalo, že rozhlas a televízia sú úplne v područí jednej ideologickej sekty. A zároveň dokázali, že to, čo vyčítajú vládnej novele, vlastne robia oni sami. Slúžia ako hlásna trúba progresívcom. Po nestrannosti, nezávislosti, verejnoprávnosti ani stopa. Machaj nie že musí skončiť, Machaj sa riaditeľom RTVS nikdy stať nemal!“ uzavrel svoj príspevok G. Gyimesi.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gyimesi: Odovzdávanie cien Slnko v sieti? Vedenie RTVS vlastne ukázalo, prečo sú zmeny nutné

Odoberať
Upozorniť na
34 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: