eReport.sk
Jennifer Aniston, foto: profimedia

Aniston priznala problémy so spánkom. Trpí insomniou

Pre zdravie, ale aj krásu je veľmi dôležité, aby sme mali dostatok spánku. Uvedomuje si to aj herečka Jennifer Aniston, ktorá však dlhodobo trpí insomniou. Paradoxne to však nevnímala ako problém, pretože v mladosti sa s tým poľahky vysporiadala.

„Myslím, že sa to začalo niekedy v tridsiatke alebo skôr, ale nezačnete vnímať efekt nedostatku spánku, keď ste mladí, pretože ste nezraniteľní. Začalo to byť niečo, čo som len akceptovala, ale potom si zrazu uvedomíte účinky svojho nedostatku spánku a ako to ovplyvňuje váš deň a vašu prácu a vašu myseľ a vašu postavu,“ Aniston vysvetlila People.

„Myslím, že sa to začalo niekedy v tridsiatke alebo skôr, ale nezačnete vnímať efekt nedostatku spánku, keď ste mladí, pretože ste nezraniteľní. Začalo to byť niečo, čo som len akceptovala, ale potom si zrazu uvedomíte účinky svojho nedostatku spánku a ako to ovplyvňuje váš deň a vašu prácu a vašu myseľ a vašu postavu.“

Jennifer Aniston

Preto začala so svojím zlozvykom bojovať. Ako prvé sa prestala pozerať na hodiny, pretože keď sa dostala do postele, bola vo veľkom strese koľko málo bude spať. Veľmi jej pomáha aj jej psík, ku ktorému sa rada pritúli a upokojuje ju to. Častejšie cvičí jogu a snaží sa nemať telefón v spálni.

Herečka prezradila, že to začalo byť pre ňu problémom aj kvôli vplyvu na jej organizmus. Uvedomovala si, že základom zdravej životosprávy nie je iba strava a cvičenie, ale aj dostatok spánku. Po bezsenných nociach nedokázala poriadne fungovať a úplne mala narušené vnútorné hodinky. Kvôli tou nespávala pravidelne, často sa budila a neskôr to už na nej zanechalo aj prvé menšie zdravotné komplikácie.

Boja aj námesačná

Insomnia nebola jediným problémom, ktorý trápil Jennifer Aniston. Herečka priznala, že neskôr jej problémy prerástli až do námesačnosti. Z tej sa jej však našťastie podarilo dostať. „Bolo o mne známe, že to robím. Zobudili ma domáce alarmy, ktoré som spustila. Myslím si, že to už nerobím. Vtedy som mala super nedostatok spánku. Aspoň niečo je na tom dobré. Telo teraz hovorí – Teraz nechoď a nepúšťať znova budík, dobre?“

Viac sa dozviete:

  1. Robert Downey Jr., Kate Hudson, Orlando Bloom

Jennifer nakoniec pomohli dostať sa z tohto problému pomocou lekárskej liečby. Odvtedy sa jej zmiernili aj ťažkosti so spánkom.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aniston priznala problémy so spánkom. Trpí insomniou

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: