eReport.sk
Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
Veronika Remišová. Foto: tasr

Šéfka Za ľudí to opäť schytala: Peniaze mali byť v regiónoch, nie pod Remišovej zadnicou!

Príbeh dvoch dám – Veroniky Remišovej a Lucie Ďuriš Nicholsonovej – je v mnohom podobný príbehu dvoch pánov – Igora Matoviča a Richarda Sulíka. Príbeh o dvoch dvojiciach, ktoré sa síce kedysi aj celkom mohli, ale už sa príliš nemusia

Remišová a Ďuriš Nicholsonová síce nikdy neboli také kamarátky ako Matovič a Sulík, boli však členkami koaličných strán a vychádzali spolu pomerne dobre. Rozkol medzi nimi prišiel vo februári 2021, keď europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová tvrdila, že „Slovensko prišlo z fondov Európskej únie o miliardu eur, ktorú nedokázalo vyčerpať ani presunúť v rámci fondu regionálneho rozvoja“, čoho príčinou mala byť ministerka a šéfka strany Za ľudí Veronika Remišová. Teraz si obe ženy „skočili do vlasov“ opäť. A znovu vykopala pomyselnú vojnovú sekeru Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Špajza je plná, len treba nasmerovať peniaze inde

Europoslankyňa Ďuriš Nicholsonová v úvode statusu tvrdí, že Remišová by mala v momente podať demisiu a nie rozdávať odmeny! „Je to absurdné. Máme 8 miliárd nevyčerpaných eurofondov a obce majú problém dokončiť aj banálne projekty ako ´Wifi pre teba´. Namiesto signálu, ktorý by mohli ľudia chytiť na lavičkách v parkoch, vysielame signál do Bruselu, že stále netušíme, ako efektívne využiť eurofondy,“ konštatuje Ďuriš Nicholsonová a dodáva, že tieto peniaze sú prakticky stratené, čo hovorila už na pamätnej tlačovke. Mýlila sa vraj len v čiastke, ktorú budeme vracať, resp. o ktorú prídeme. „Bude to nie jedna, ale osem miliárd eur. To je škoda, ktorú niekto veľmi konkrétny spôsobil krajine. Tie peniaze mali byť v regiónoch, nie pod Remišovej zadnicou,“ pritvrdila europoslankyňa, podľa ktorej samosprávy vravia, že sú v „eurofondovej depresii“ a prestávajú sa zaujímať o výzvy.

Bude to nie jedna, ale osem miliárd eur. To je škoda, ktorú niekto veľmi konkrétny spôsobil krajine.

Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa

„Tie, ktoré sa odhodlajú o europeniaze zabojovať, čakajú s úspešnými projektami na finálnu bodku od ministerstva tak dlho, že je ohrozená realizácia projektu. Súkromné firmy sa už do tendrov ani nechcú prihlásiť, lebo sú pre ne nezrozumiteľné a nedôveryhodné. Harmonogram výziev pre Integrovaný regionálny operačný program (IROP) sa vlani menil toľkokrát, že obce a mestá už ani nevedeli, s čím môžu počítať,“ zaťala poriadne do živého europoslankyňa, podľa ktorej je toto vysvedčenie Remišovej a vlády, ktorá opakuje chyby svojich predchodkýň.

V roku 2022 podľa ZMOSu nemalo až päťsto slovenských obcí kanalizáciu, takmer tretina samospráv nemá pokryté územie vodovodom a kanalizáciou a máme aj desiatky obcí, ktoré majú problém s pitnou vodou,“ pridáva Ďuriš Nicholsonová.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Ľubica Rošková na snímke z apríla 2012 v NR SR počas skladania poslaneckého sľubu.
 2. Nová legislatíva
 3. Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
 4. Slovensko, hranica, tabuľa
 5. Europoslankyňa a bývalá predstaviteľka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.
 6. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
 7. top1 Nicholsonová
 8. Úspechy pani Remišovej
 9. Veronika Remišová na palube lietadla.
 10. Lucia Ďuriš Nicholsonová
 11. Veronika Remišová na snímke z videa.
 12. Peter Pellegrini a Veronika Remišová v relácii TV Joj Na Hrane.
 13. Lucia Ďuriš Nicholsonová na snímke z videa.
 14. Remišová klame!
 15. Situácia je alarmujúca

Kolegovia, špajza je plná, len treba nasmerovať peniaze tam, kam majú ísť. Ľudia dennodenne riešia, čo s účtami, a ministri na tých peniazoch sedia. Namiesto zjednodušeniu čerpania eurofondov venujú energiu iným veciam. Napríklad odmeňovaniu verných. Tie sumy sú aj bez toho, že máme infláciu, akú sme nemali 20 rokov a vojne za dverami, uletené!“ zakončila svoj ostrý status europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

Bokom opäť nezostali ani diskutujúci Slováci. Tí si znovu podali nielen ministerku Remišovú, ale aj vládu, ktorá sa, podľa nich, stará o všetko možné len nie o nich. Hádkami v koalícii počínajúc a nepomoci pri stále narastajúcej drahote končiac. Redakcia eReportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názorminašou úlohou je predovšetkým informovať.

Zdroj: FB / Lucia Ďuriš Nicholsonová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéfka Za ľudí to opäť schytala: Peniaze mali byť v regiónoch, nie pod Remišovej zadnicou!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre