eReport.sk
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: tasr

Nicholsonová to nevydržala: Matoviča treba neutralizovať, je etalón populistu a narcisa!

Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá kandidovala za liberálov z SaS, kritizuje jednotlivé kroky a vyjadrenia ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). A nejde o hocijakú kritiku! Spôsob, ktorým Nicholsonová už dnes hovorí o koaličnom partnerovi svojej bývalej strany, značí jednoznačné a hlboké konflikty na pravicovej politickej scéne!

„Bohatých je treba viac zdaniť, ale zároveň im pošleme jednorazový príspevok. Sme proti fašizmu, ale prosme Kotlebovcov o pomoc, ak nám pomôžu presadiť vlastné záujmy. Fico patrí do basy, ale vlastne možno ani nie. Vyhoďme z klubu Tabak a Hatrákovú, lebo išli proti nám, ale majme s nimi super vzťah naďalej,“ hovorí o akejsi nejednoznačnosti Matovičových názorov a krokov Ďuriš Nicholsonová na sociálnej sieti.

Dáva priestor fašistom a šíri „populistické bludy“

Na Matovičovi europoslankyňu irituje hlavne to, že podľa nej tvrdohlavo presadzujúc svoje opatrenia neváha spájať svoje hlasy v parlamente so stranou Kotlebovci – ĽSNS, ktorá je podľa nej extrémistická.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. J. Krescanko Dibáková nie je spokojná.
  2. Toto je nonsens!
  3. Lucia Ďuriš Nicholsonová
  4. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  5. Lucia Ďuriš Nicholsonová na snímke z videa.
  6. Michal Šimečka
  7. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.

„Igor Matovič dnes nedáva priestor fašistom a extrémistom len tým, že im ničením koalície kvôli vlastnému egotripu vytvára pôdu pre šírenie populistických bludov, ale dokonca s nimi neváha ani paktovať, ak mu čo i len trochu poškrabkajú chrbát,“ myslí si Nicholsonová.

Matovičove opatrenia zároveň europoslankyňa považuje za značne nesystémové, v čom sa vzácne zhoduje s väčšinou opozície: „Je to nesystémové, bude to stáť aspoň miliardu, prinesie to ďalšiu koaličnú krízu, možno to skončí na ústavnom súde a no a čo, že si z toho odborníci trhajú vlasy?“

„Prerazil ešte nižšie dno ako Fico“

Matovič je často porovnávaný s predsedom opozičnej strany Smer-SD Robertom Ficom. A sú to práve hlasy z provládneho prostredia, ktoré stále častejšie hovoria o tom, že Matovič je možno ešte horšou alternatívou pre Slovensko ako Fico.

„Igor Matovič je etalónom populistu a histriónskeho narcisa, čo prerazil dno ešte nižšie ako Fico. Ak chce táto koalícia vydržať do konca volebného obdobia a pritom celkom neznivočiť Slovensko, Matoviča musia politicky neutralizovať,“ uzavrela Nicholsonová.

Zdroj: fb/luciadnicholsonova

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi politikov, ktorých stanoviská uverejňuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nicholsonová to nevydržala: Matoviča treba neutralizovať, je etalón populistu a narcisa!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre