eReport.sk
Remišová klame!
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Veronika, ideš! Remišová sa opäť znemožnila, baví internet: My sme neukradli milióny

Ministerka pre informatizáciu a šéfka strany Za ľudí sa už nie raz predviedla ako „schopná“ žena na svojom mieste. Dodnes jej významná časť občanov patrične škodoradostne pripomína napríklad aj to, že nevedela aká výška DPH platí na Slovensku. Tentokrát zase baví ľudí na internete svojím bezpečnostným faux pas.

Mala to byť „samochvála“, no je z toho opäť trapas, ktorými je ministerka Veronika Remišová už povestná. Na jej prešľap upozornila satirická stránka Zomri a „rozmazal“ portál omediach.com. Ostatnú jej „popularitu“ už zariadili sociálne siete a ľudia, ktorí sa na tom dobre bavia.

„Niekto“ zabudol odlepiť 2 roky staré nálepky!!!

Šéfka strany Za ľudí zverejnila na Instagrame v „storke“ krátke video kde sa pochválila, že vystúpila na online konferencii. Na videu vidieť jej laptop, na ktorom bolo pod obrazovkou na žltom papieriku napísané heslo – Mirri2020 – ktorú, podľa portálu omediach.com tvorí skratka rezortu a rok jeho vzniku. Na chybu ale upozornila satirická stránka Zomri.

Pritom podľa portálu omediach.sk je ministerka šéfkou rezortu, ktorý má okrem iného na starosti online bezpečnosť. „Práve minulý týždeň Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT upozornilo, že v súvislosti s vojnou na Ukrajine je vysoko pravdepodobná hrozba kybernetických útokov a to najmä na infraštruktúru prevádzkovateľov základných služieb a prvkov kritickej infraštruktúry,“ napísal portál.

https://www.facebook.com/zomriofficial/videos/1203263827155826/
Zdroj: FB / Zomri

„Veľký IT škandál – niekto zabudol odlepiť 2 roky staré nálepky!!!,“ napísala hneď v úvode „obranného“ statusu Remišová, ktorá vraj eviduje mediálnu búrku o veľkom „škandále“, ktorý sa mal udiať na MIRRI. „Nie, neukradli sa desiatky miliónov, ani sme neodovzdali štátne systémy pochybným súkromným firmám. Dokonca ani nedošlo k nejakému technickému či politickému zlyhaniu. Iba sa na mojich sociálnych sieťach objavila fotka z videokonferenčného hovoru s počítačom, na ktorom bola nalepená nálepka s nejakým heslom,“ snaží sa vysvetliť svoje faux pas Remišová. Hovorí o zbytočnej hystérii, ktorá má jednoduché riešenie – overiť si informácie.

Nálepky na zariadení už dva roky nikto neriešil

Zdroj: FB / Veronika Remišová

Heslo na fotke by nikomu na nič nebolo. Išlo o neaktuálne heslo na prístup na videokonferenčné zariadenie. Podobne ako v mnohých firmách, na konferenčné hovory je vyhradené zariadenie, ktoré je zdieľané pre všetkých zamestnancov ministerstva, a z ktorého nie je prístup k systémom ministerstva ani k žiadnym iným systémom,“ pokračuje v obrane ministerka pre informatiku a dodáva, že ho má v správe IT odbor, ktorý sa stará o bezpečný a bezproblémový priebeh každej videokonferencie aj na úrovni ministerky. Po videohovore je podľa Remišovej vygenerované nové heslo, a tak nálepky na zariadení už dva roky nikto neriešil.

Mnohí fanúšikovia, ktorých má Remišová na sociálnej sieti sa ministerky zastali:

Zdroj: FB / Veronika Remišová

Celý tento „obrovský škandál“ je teda len o tom, že sa neodlepili dva roky staré nálepky. A keďže nemáme žiadne škatule od šampanského či miliónové podvody, musíme si zrejme vystačiť „len“ s takýmito senzáciami,“ zakončila svoj vysvetľovací status Veronika Remišová, pričom opäť nezabudla spomenúť medializované prešľapy opozície, ktoré však doteraz nepotvrdil žiadny súd.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Novým viceprezidentom Finančnej správy sa stal Lukáš Sojka
  2. Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
  3. Úspechy pani Remišovej
  4. Na kombosnímke zľava ministri Branislav Gröhling a Veronika Remišová.
  5. Veronika Remišová na snímke z videa.
  6. Úspechy pani Remišovej
  7. Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
  8. Vláda strachu
  9. Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO).
  10. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.

Nič to ale na veci nemení, že jej „storka“ opäť rozdelila Slovákov. Ďalšie video ukazuje, ako Remišová vlani odpovedala na otázky o výške DPH v štúdiu TV Markíza.

Zdroj: youtube.com/politika sr

Redakcia eReportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názorminašou úlohou je predovšetkým informovať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Veronika, ideš! Remišová sa opäť znemožnila, baví internet: My sme neukradli milióny

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre