eReport.sk
Veronika Remišová na palube lietadla.
Veronika Remišová na palube lietadla. Foto: fb/remisova.veronika

Spokojná Remišová na konferencii s Lipšicovým Šantom: Transparentnosť eurofondov je pre nás kľúčová!


Zatiaľ čo sa vláda zmieta v hádkach a koaličná SaS už druhýkrát deklarovala ignorovanie všetkých koaličných rád, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová sa sústredí na svoj rezort a z celej situácie si zjavne ťažkú hlavu nerobí. Na sociálnej sieti sa najnovšie pochválila, že na ministerstve zorganizovali konferenciu o eurofondoch bez korupcie. A jedným z vystupujúcich nebol nik iný, ako Ján Šanta, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry, na ktorého čele stojí bývalý politik Daniel Lipšic. Šanta je známy z viacerých politických a mediálne citlivých trestných vecí.

„Za mimoriadne dôležité v boji proti korupcii v eurofondoch považujem tri piliere – systémové zmeny, ktoré sme zaviedli v novom programovom období, zníženie byrokracie na všetkých úrovniach a tvrdé postihovanie korupčného správania bez ohľadu na to, či je páchateľom politik, bohatý oligarcha alebo starosta malej obce,“ uviedla Remišová.

Foto: fb/mirrri

Remišová vraj presadila zásadné systémové zmeny

Ministerka si za svojou prácou stojí aj napriek tomu, že je podobne, ako takmer všetci ministri tejto vlády, za svoju prácu do značnej miery kritizovaná. V reláciách niekedy objektívne preukázala niektoré základné neznalosti a čerpanie eurofondov údajne ani náhodou nie je na takej úrovne, na akej by malo byť a s ktorou by sme mohli byť spokojní.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Úspechy pani Remišovej
  2. Michelko ďakuje Remišovej
  3. Beňová reaguje na Čaputovú
  4. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  5. Predčasné voľby

„Základom našej misie je nulová tolerancia k praktikám, ktoré boli v predchádzajúcich obdobiach bežné,“ zdôraznila aj napriek spoločenským výhradám ministerka.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spokojná Remišová na konferencii s Lipšicovým Šantom: Transparentnosť eurofondov je pre nás kľúčová!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne