eReport.sk
top1 Nicholsonová
Lucia Ďuriš Nicholsonová, foto: facebook L. Ď. N.

Nicholsonová šokujúco o vládnych politikoch: Gyimesi je maďarský extrémista a Matovič je šašo!

Slovenská europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová sa poriadne rozčertila. Známa politička sa otvorene hlási k liberálnym hodnotám, ktorých súčasťou by mal byť aj rešpekt k iným národom a národnostiam. O to zarážajúcejšie je, a to zrejme aj pre jej vlastných fanúšikov, že na vládneho poslanca Györgyho Gyimesi (OĽANO) zaútočila prostredníctvom jeho menšinovej príslušnosti. Nešlo pritom o národnostnú tému. Nicholsonovej prekáža návrh na zákaz dúhových vlajok na verejných budovách. Svoj veľmi priamy názor pri tejto príležitosti vyjadrila aj na ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). „Maďarský extrémista Gyimesi je na križiackej výprave. Šašo Matovič sa raduje,“ uviedla v nadpise na sociálnej sieti situácia Ďuriš Nicholsonová.

Pri tejto príležitosti uvádza, že sa kolegom z SaS čuduje, že to s Matovičom ešte vydržia. „To, že kritizujem utrhnutého Richarda Sulíka neznamená, že si nevážim prácu niektorých bývalých straníckych kolegov. Obdivujem ich, že dokážu zotrvať v jednej kope s bláznivým Igorom Matovičom. Prečo?- pýtam sa. ´Ak by ste za všetky Matovičoviny, ktoré po novom presadzuje s fašistami, jednoducho prestali rešpektovať koaličnú zmluvu, nikto triezvy by vás nemohol obviniť z povalenia vlády. Biľag povalenia Radičovej vlády vypršal a vy budete každým dňom po boku s Igorom strácať´, mudrujem z Bruselu,“ popísala obsah svojho rozhovoru s dvomi bývalými kolegami z SaS europoslankyňa.

Matovič chce vraj priestor pre ultrakonzervatívne zákony

SaS v súčasnosti vo vláde pôsobí ako protiváha voči Matovičovým nápadom, či už z hľadiska ekonomických opatrení, alebo presadzovanie myšlienok kultúrno-konzervatívnej ideológie. A tak si financmajster vraj hľadá „užitočných idiotov“ v parlamente.

Foto: fb/luciadurisnicholsonova

„Matovič si našiel užitočného idiota z vlastného klubu – maďarského extrémistu Gyimesiho a ten v čase, kedy na Slovensku rastie pracujúca chudoba zápasiaca s infláciou bez efektívnej vládnej pomoci, začína riešiť dúhové vlajky. Ako keby to boli gejovia a lesby, kto spôsobil energetickú krízu a extrémny nárast cien masla a rožkov. Samozrejme, že nikto normálny toto nemôže riešiť. Lenže akokoľvek iracionálny je ten návrh, skrýva sa za tým isté ´rácio´ – definitívne vyhnať SaS z vlády,“ konštatuje Nicholsonová.

SaSke vo vláde dáva pár týždňov

A podľa toho, čo europoslankyňa píše, už ani ona nevidí budúcnosť súčasnej vládnej koalície veľmi ružovo. „Keď neprejdú Gyimesiho vlajky, prídu na rad potraty a všetok ten stredoveký hnus, kým to ľudia ako Martin a Brani (členovia SaS) nevzdajú. SaSke vo vláde dávam zopár týždňov. A potom si Matovič s fašistami urobia zo Slovenska už definitívne kôlničku na drevo, na ktorom budú páliť čarodejnice. Vy si čo myslíte?,“ uzavrela Ďuriš Nicholsonová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nicholsonová šokujúco o vládnych politikoch: Gyimesi je maďarský extrémista a Matovič je šašo!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti