eReport.sk
Peter Pellegrini a Veronika Remišová v relácii TV Joj Na Hrane.
Peter Pellegrini a Veronika Remišová v relácii TV Joj Na Hrane. Zdroj: tv joj

VIDEO Pellegrini pri Remišovej: To sa nedá počúvať, ja si dám nabudúce Lexaurin!


Vicepremiérka a ministerka informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) vystúpila vo štvrtok (26.5.) v diskusnej relácii TV Joj – Na hrane. Pred moderátorku Janu Krescanko Dibákovú sa posadila za spoločný stôl v televíznom štúdiu spolu lídrom opozičnej strany Hlas-SD, Petrom Pellegrinim. Politici diskutovali o aktuálnych témach, Pellegrini mal však v určitých momentoch na koaličnú političku poriadne nervy. Pravda, treba povedať, že to zrejme platilo aj zo strany Remišovej.

Remišová sa hneď v úvode poďakovala slovenskej hokejovej reprezentácii za výkony na MS v Helsinkách. „Napriek tomu, že s Fínmi prehrali, tak myslím si, že každá prehra posúva dopredu,“ uviedla s úsmevom šéfka najmenšej parlamentnej strany Za ľudí. Možno mala na mysli aj prehry vlády, minimálne tie, o ktorých dlhodobo referujú prieskumy verejnej mienky, ktovie?

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Remišová pod paľbou
  2. Peter Pellewgrini počas tlačovky strany Hlas-SD.
  3. Veronika Remišová počas konferencie Globsec Bratislava Forum 2022.
  4. Veronika Remišová počas prejavu na summite Novej urbánnej agendy.
  5. Na kombosnímke zľava Richard Takáč (Smer-SD) a Veronika Remišová (Za ľudí) v štúdiu RTVS.
  6. Na snímke z videa Erik Kaliňák informuje o odmenách na ministerstvách.
  7. Zľava moderátorka Jana Krescanko Dibáková, Veronika Remišová a Peter Pellegrini v štúdiu TV Joj.
  8. Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
  9. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.

Pellegrini sa hokeju nevenoval vôbec a začal hneď z ostra kritikou premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) za to, že kým sa premiér nachádzal na svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose, koaliční partneri jeho vlády sa medzi sebou hašterili.

„Predseda vlády, aby z Davosu nerobil žiadne poriadky, aby neriešil túto situáciu a neriešil tvrdé odkazy koaličným partnerom, že buď sa spamätajú, alebo, že teda, bude sa robiť nejaký poriadok, to svedčí o tom, že on v rukách nemá absolútne nič a je len figovým listom Igora Matoviča. A v skutočnosti túto krajinu riadi Igor Matovič,“ konštatoval expremiér s tým, že Heger by mohol zrejme rovno nahradiť na poste šéfa slovenskej diplomacie Ivana Korčoka (nom. SaS), lebo sa mu „veľmi páči medzinárodná politika“.

Remišová v reakcii Pellegrinimu pripomenula, že počas minulej vlády, s ním ako premiérom, odmietol komunikovať vtedajší šéf NR SR Andrej Danko (SNS), ktorý ho nazval „bábkovým premiérom“.

VIDEO Pellegrini pre TV Joj Na hrane: Nemáme premiéra

Zdroj: https://plus.noviny.sk

V reakcii učiteľku robila PR vládnym opatreniam

Pri debate o tom, ako táto vláda pomáha ľuďom počas drastického zdražovania sa napätie medzi politikmi vystupňovalo. „Ja si nabudúce pri pani Remišovej dám Lexaurin pred reláciou! Lebo to sa nedá počúvať,“ reagoval zjavne rozrušený Pellegrini, ktorého nahnevalo, že vicepremiérka nedokázala odpovedať na konkrétnu otázku moderátorky, ktorú Dibáková sprostredkovala od diváčky. Tá znela nasledovne: „Pre oboch: pracujem ako učiteľka. Kvôli platu 900 eur mi ale banka neschválila hypotéku. Mám si ísť najprv zarobiť do Rakúska roznášaním letákov do schránok?“

„To je vážna otázka. Pani Remišiová, čo teda s tými učiteľmi?,“ obrátila sa na vicepremiérku jojkárska moderátorka.

Remišovej odpoveď však nebola práve k téme učiteľov a ich zárobkov, napokon posúďte sami: „Ja som veľmi rada, že sa presadila pomoc rodinám. Rodičom, rodinám a pomoc na krúžky a vzdelávanie detí. Lebo najmä teraz po covide, však vieme to veľmi dobre, enormne stúpol nárast depresií, mládež sa cíti osamelá… Preto si myslím, že je dôležité podporovať mimoškolské aktivity, podporovať mládežnícke organizácie…“

„A čo bude mať z toho táto pani učiteľka, čo sa teraz pýta? Z čoho bude žiť?“ – obrátil sa na Remišovú Pellegrini. A zostrih Remišovej odpovedí ponúkol na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/peter.pellegrini

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini pri Remišovej: To sa nedá počúvať, ja si dám nabudúce Lexaurin!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne