eReport.sk
Lucia Ďuriš Nicholsonová na snímke z videa.
Lucia Ďuriš Nicholsonová na snímke z videa. Zdroj: fb/luciadnicholsonova

VIDEO Slovensko je stratené? Nicholsonová: Prosím vás, ľudia, zobuďme sa!


Lucia Ďuriš Nicholsonová, europoslankyňa a bývalá kľúčová politička strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa tento týždeň pohoršovala nad výsledkom posledného prieskumu preferencií politických strán na Slovensku. V krátkom videu v podstate nakladala občanom za to, že politické preferencie mnohých z nich nie sú práve v symbióze s jej predstavami o tom, ako by mal vyzerať rebríček popularity politických strán a hnutí v našej malej krajine.

Prieskum, ktorý Nicholsonová komentovala, zverejnila ešte vo štvrtok (16.6.) večer TV JOJ v relácii Na hrane a pochádzal od agentúry AKO.

Ako sme vás informovali výsledky tohto merania politických preferencií opäť len potvrdili dlhodobý trend, že lídri súčasnej vládnej koalície, by už spoločnú vládu zostaviť nedokázali. Na čele „hitparády“ obľúbenosti sú totiž súčasné opozičné strany Hlas-SD a Smer-SD. A takisto sa dlhodobo ukazuje aj to, že najmocnejšie vládne hnutie OĽANO nielenže na základe (nielen) tohto prieskumu nevykazuje silu, ktorou s prehľadom vyhralo posledné parlamentné voľby, ale sa „nechytá“ ani na dvojciferný percentuálny výsledok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Robert Fico a Anna Belousovová.
  2. Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Erik Tomáš.
  3. Europoslankyňa a bývalá predstaviteľka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  4. Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.
  5. top1 Nicholsonová
  6. Fico je podobný ako Matovič
  7. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.

Čo teda presne ukázali výsledky prieskumu zo štvrtka? Pripomeňme si to. Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v polovici júna, vyhrala by strana Hlas-SD so ziskom 20,2 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD, ktorú by volilo 14,8 percenta opýtaných. Tretia by bola strana SaS so ziskom 14,3 percenta hlasov. Progresívne Slovensko by skončilo štvrté so ziskom 9,9 percenta hlasov, hnutie OĽANO by podporilo 8,5 percenta opýtaných. KDH by získalo 7,3 percenta hlasov, Sme rodina 5,7 percenta a Republika 5,2 percenta.

Kto chce kam, pomôžme mu tam?

A čo na to Nicholsonová? „Tak som si pozerala najnovší prieskum preferencií… Ako to, že Hlas a Smer sú na prvých dvoch miestach, tak to už si len poviem, že kto chce kam, pomôžme mu tam… Myslím si, že Slovensko je naozaj stratené. Ľudia majú strašne krátku pamäť,“ takto komentovala slovenská europoslankyňa fakt, že sociálni demokrati v prieskume bezpochyby dominujú.

Dorazil ju výsledok hnutia OĽANO

Ako však dodala, ešte väčším šokom pre ňu bol, ako uviedla, výsledok inej partie.“ „Dorazilo ma, že hnutie OĽANO, OĽANO, ktoré nám dalo (Romanu) Tabák, (Katarínu) Hatrákovú a (Igora) Matoviča má stále 8,5 percenta! Prosím vás, ľudia, zobuďme sa!“ – vyzvala liberálna politička na záver širokú verejnosť.

Zdroj: fb/luciadnicholsonova

Zber dát pre prieskum, na ktorý Nicholsonová reagovala, sa uskutočnil od 7. do 10. mája na vzorke 1000 respondentov. Ide pritom o reprezentatívnu vzorku občanov, ktorá však našu europoslankyňu zjavne sklamala – a to, podľa všetkého, na celej čiare…

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Slovensko je stratené? Nicholsonová: Prosím vás, ľudia, zobuďme sa!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne