tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Europoslankyňa a bývalá predstaviteľka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová.
Europoslankyňa a bývalá predstaviteľka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová. Foto: fb/luciadnicholsonova

Nicholsonová o novom politickom projekte: Keby som mohla niečomu pomôcť, tak by som do toho išla!

Europoslankyňa a bývalá predstaviteľka strany SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová nevylúčila vstup do prípadného nového politického projektu. Ako lídra si vie predstaviť súčasného ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nominant SaS) a v projekte by podľa nej mohol byť aj exminister financií Ivan Mikloš. Uviedla to v utorkovej (9. 8.) relácii televízie Joj Analýzy Na hrane. Nemyslí si, že expremiér Mikuláš Dzurinda by mal v novom projekte zohrať líderskú funkciu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Igor Matovič (OĽANO) a Boris Kollár (Sme rodina).
  2. Na kombosnímke atmosféra z protestu Gorila dva na Námestí SNP 3. februára 2012 v Bratislave
  3. Lucia Ďuriš Nicholsonová
  4. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  5. Lucia Ďuriš Nicholsonová na snímke z videa.
  6. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.

Nová strana by sa mala podľa nej snažiť o nerozhodnutých voličov, ktorých počet bude narastať. „Keby som mohla niečomu pomôcť, tým, že sa na mňa viaže signifikantný počet voličov, tak by som do toho išla,“ povedala Ďuriš Nicholsonová o svojej politickej budúcnosti.

Dzurinda sa podľa nej stretáva s ľuďmi, ktorých „sieťuje“

Korčok má podľa nej veľkú budúcnosť v politike, komunikuje s ním. Myslí si, že úvahy o svojej budúcnosti ešte neuzavrel, hoci minulý týždeň vyhlásil, že ak nejaký nový projekt vzniká, nie je jeho súčasťou. Ďuriš Nicholsonová uviedla, že sa rozprávala s Dzurindom a Miklošom, ktorý jej mal povedať, že nevidí reálne svoj návrat do politiky. Dzurinda sa podľa nej stretáva s ľuďmi, ktorých „sieťuje“. Dodala, že ak by vznikol nový subjekt, mal by mať záujem aj o hlasy voličov mimoparlamentného Hlasu-SD.

SaS je podľa europoslankyne personálne „vykuchaná“, nemá potenciál a jej šéf Richard Sulík ju nemá komu odovzdať. Návrat do strany pre ňu nemá veľký zmysel. Ďuriš Nicholsonová tiež uviedla, že ju volal do mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) jeho šéf a podpredseda europarlamentu Michal Šimečka. „Nie som si istá, nakoľko by ma úprimne prijali vo vnútri PS tí ďalší ľudia,“ reagovala.

SaS vraj demaskovali záujem o predčasné voľby volieb

Europoslankyňa si myslí, že SaS chce ísť do predčasných volieb a demaskovali sa tým, že predložili ústavný zákon o dôchodkoch. Od júlového uznesenia z Republikovej rady SaS čakala, že strana si vytvorí väčší manévrovací priestor a nechá ho aj premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO). Keďže ich podmienkou je odchod lídra OĽANO a ministra financií Igora Matoviča z vlády, mali podľa nej ponúknuť funkciu ministra hospodárstva. Očakávala totiž, že aj SaS si prizná svoj podiel viny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nicholsonová o novom politickom projekte: Keby som mohla niečomu pomôcť, tak by som do toho išla!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku