eReport.sk
Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí). Foto: tasr

Hrdá Remišová sa opäť pochválila za tablety pre seniorov: Pomáhame im vstúpiť do digitálnej doby!

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) je zjavne spokojná so svojim projektom digitálnych školení. Ministerstvo bolo a je pri tom kritizované za to, že v čase, kedy seniori očakávajú priamejšiu pomoc s rastom cien energií a potravín. Argumentom je, že drahý tablet slovenského občana z biedy nevytrhne. Remišová si však kritiku zjavne príliš nepripúšťa a projekt pretavila do reality. Záujem hlási ministerstvo napríklad z Bardejova a ďalších miest.

„Bardejov je jedno z takmer šesťdesiatich miest na Slovensku, kde beží pilotná fáza projektu na zlepšenie digitálnych zručností seniorov. Tú spúšťame v spolupráci s Jednota dôchodcov na Slovensku, aby sme získali užitočnú spätnú väzbu na zlepšenie všetkého potrebného v realizačnej fáze,“ píše ministerstvo na fanúšikovskej stránke.

Verí si na viac ako 170 000 seniorov

Remišová už vopred avizovala, že prostredníctvom projektu bude mať záujem osloviť veľké množstvo seniorov. Podľa mnohých seniori o podobné projekty záujem nemajú, lebo sú z činnosti vlády do značnej miery znechutený. Ministerka si však zjavne myslí presný opak.

Foto: Fb/ministerstvoinformatizacie

„Viac ako 170 000 slovenských seniorov bezplatne vyškolíme v digitálnych zručnostiach a pomôžeme im tak vstúpiť do digitálnej doby, lepšie sa chrániť, nadobudnúť sebaistotu v digitálnom priestore, s ktorým, na rozdiel od našich detí, nevyrastali a súčasťou ich životov sa stal relatívne nedávno,“ povedala Remišová k téme.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vicepremiérka SR a ministerka investícií a regionálneho rozvoja Veronika Remišová (Za ľudí).
  2. Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
  3. polícia, policajti
  4. Úspechy pani Remišovej
  5. Veronika Remišová, ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová počas konferencie Korupcia v eurofondoch.
  6. Remišová klame!
  7. Nechcú už nič pokaziť?

Ministerstvo na projekte nepracuje samostatne, ale v spolupráci s viacerými subjektami. Aj keď je celá podstata projektu a jeho vecnosť v súčasnej dobe spochybňovaná, Remišová projekt považuje zjavne za veľmi podstatnú vlajkovú loď svojho pôsobenia na ministerstve.

Foto: Fb/ministerstvoinformatizacie

„Dôležitým bodom pre prípravu tohto unikátneho projektu bolo vypracovanie prípravnej štúdie tímom odborníkov z Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Tá analyzuje potreby špecifickej cieľovej skupiny, odporúča kľúč k výberu vhodných účastníkov, určuje spôsob a metodiku školení aj zohľadňuje možné riziká. UPJŠ pre seniorov zároveň vypracovala školiace materiály pre prácu s počítačom a s tabletom,“ uzavrelo ministerstvo.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrdá Remišová sa opäť pochválila za tablety pre seniorov: Pomáhame im vstúpiť do digitálnej doby!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre