eReport.sk
Voliť slovenského prezidenta by mohli Slováci žijúci v zahraničí v budúcnosti aj na našich ambasádach. Ilustračné foto. Zdroj: bratislavskykraj.sk

Komentár: Budeme voliť srdcom?

.. ale ona je taká pekná, on sa vie tak krásne usmievať, on tak dobre hovorí…. Toto sú dôvody, pre ktoré chceme voliť tú-ktorú stranu? Nebolo by lepšie pospomínať si, kto čo pre nás, pre ľudí, urobil počas svojho vládnutia? Alebo počas svojho bezvládia….

Do predčasných parlamentných volieb chýba už len niekoľko dní. Politické strany nás na predvolebných mítingoch, v masmédiách, na sociálnych sieťach aj na billboardoch presviedčajú, práve oni si zaslúžia náš hlas.

Skúsme sa všetci zamyslieť, kto si naozaj zaslúži náš hlas. Skúsme sa pozrieť nielen na to, kto nám čo sľubuje, ale najmä na to, čo pre nás urobil v minulom období. Už klasik povedal: Nikto ti nedá toľko ako ti ja dokážem sľúbiť. Zamyslite sa. A nevoľte „srdcom“, pretože sa vám páči, čo vám ten-ktorý politik, tá-ktorá politická strana sľubuje. Myslite na to, čo to-ktoré politické zoskupenie pre vás urobilo – alebo neurobilo – v minulom období.

Situácia po voľbách bude totiž rovnako problematická ako doteraz. Ani jedna politická strana, hnutie, koalícia nemá „čarovný prútik“, ktorým dokáže napraviť chyby posledných rokov. Novú vládu okrem vypuklých problémov – inflácia, ceny tovarov, služieb, migrácia, vyzbrojovanie Ukrajiny – čaká kopa nášľapných mín. Po voľbách to nebudete mať zo dňa na deň lepšie.

Ale ak neprídete k volebným urnám, pretože radšej strávite víkend na chate, alebo preto, lebo vonku prší, a nevhodíte svoj hlas strane, ktorá oslovila váš mozog, nie vaše srdce, nebudete mať morálne právo kritizovať. A tak isto nebudete mať právo kritizovať, ak budete voliť toho, kto je taký pekný, kto sa vie tak krásne usmievať a kto tak dobre hovorí.

Je to na vás !


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komentár: Budeme voliť srdcom?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php