eReport.sk
beh na lyžiach, Slovensko
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Izolovali členku slovenskej výpravy pred Svetovým pohárom v behu na lyžiach: Má covid!

AKTUALIZOVANÉ – Členka slovenskej výpravy Marianna Klementová mala pred úvodným podujatím Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskej Ruke pozitívny test na koronavírus. Pre TASR to uviedla Ivana Mrázová z úseku severských disciplín Zväzu slovenského lyžovania (ZSL).

Pozitívne testovanú osobu umiestnili na základe hygienických opatrení do izolácie. Jej sestra Barbora Klementová na 90 percent bude môcť súťažiť, v predvečer pretekov stále figurovala v štartovej listine piatkovej kvalifikácie šprintu klasicky.

“Marianna Klementová, ktorá v dejisku SP pomáha testovať lyže, mala v pondelok pozitívny test na koronavírus. Nemá príznaky ochorenia Covid-19 a momentálne je v izolácii na izbe. Chceli sme, aby po piatich dňoch mohla ísť na PCR test, no v karanténe bude musieť zostať 10 dní. Jej sestra Barbora s ňou bola v úzkom kontakte, no na 90 percent bude môcť štartovať v pretekoch,” povedala Mrázová.

O pozitívnom teste v slovenskej výprave ako prvá informovala agentúra DPA s odvolaním sa na Medzinárodnú lyžiarsku federáciu (FIS). Okrem členky slovenskej výpravy mal pozitívny výsledok testu aj jeden z členov servisného tímu FIS, ktorý takisto zamieril do izolácie. V jeho prípade neboli žiadne úzke kontakty.

Svetový pohár bežcov na lyžiach odštartuje v Ruke piatkovými šprintmi klasicky, okrem B. Klementovej je zo Slovákov prihlásený v mužskej kategórii Peter Mlynár. V sobotu pôjdu muži 15 km a ženy 10 km klasicky a v nedeľu sú na programe stíhacie preteky (ženy 10 km, muži 15 km voľne).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izolovali členku slovenskej výpravy pred Svetovým pohárom v behu na lyžiach: Má covid!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne v kategórii

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport