eReport.sk
Ilustračné foto:shutterstock

Schwarz získal malý glóbus: Najkrajšie siedme miesto v kariére

Rakúsky lyžiar Marco Schwarz získal v predstihu malý krištáľový glóbus za slalom. Stačilo mu k tomu aj siedme miesto v nedeľnej súťaži Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore.

V nej triumfoval Francúz Clement Noel, ktorý slávil svoje ôsme víťazstvo v pretekoch SP. Úspech francúzskych farieb zvýraznil druhým miestom Victor Muffat-Jeandet, ktorý za víťazom zaostal o 62 stotín sekundy, tretí skončil Švajčiar Ramon Zenhäusern (+0,71). Dvadsaťpäťročný Schwarz vybojoval malý glóbus premiérovo v kariére. Pred finálovým slalomom v Lenzerheide má na čele hodnotenia disciplíny nedostihnuteľný 122-bodový náskok pred Zenhäusernom. Ten by musel v nedeľu vyhrať, aby ešte zdramatizoval boj o sezónny titul.

„Je to najkrajšie siedme miesto v mojej kariére,“ vyznal sa Schwarz pre ORF. „Chcel by som sa poďakovať toľkým ľuďom, ktorí pri mne stáli a umožnili mi tento úspech. Som im za to veľmi vďačný. Na tomto svahu bolo náročné jazdiť, bolo to brutálne, každá nerovnosť bolela. Vydal som zo seba maximum a je nádherné, že sa môžem teraz tešiť. Získať titul v kombinácii na MS bolo niečo výnimočné, ale malá guľa je zhodnotením celej sezóny.“

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Schwarz získal malý glóbus: Najkrajšie siedme miesto v kariére

Aktuálne v kategórii

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti