eReport.sk
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava v zápase 22. kola Fortuna ligy vo futbale ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava v Bratislave 4. marca 2023.
Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava v zápase 22. kola Fortuna ligy vo futbale ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava v Bratislave 4. marca 2023. Foto: tasr

FOTO Násilnosti, ranení aj poškodený autobus! V Bratislave blbli futbaloví fanúšikovia, prácu mala polícia


V Bratislave blbli futbaloví fanúšikovia! Polícia riešila viaceré incidenty v súvislosti so sobotným futbalovým zápasom medzi ŠK Slovan Bratislava a Spartakom Trnava na Národnom futbalovom štadióne v hlavnom meste. Pred zápasom udelila dve pokuty, počas neho zasahovala pre výtržnosti v sektore pre fanúšikov hostí, po zápase zadržala osobu, ktorá mala rozbiť okno autobusu. Policajti o tom informujú na sociálnej sieti.

Prvú pokutu dostal fanúšik FC Spartak Trnava po príchode na Železničnú stanicu Bratislava-Nové Mesto, kde napriek zákazu používal pyrotechnický výrobok. Druhú pokutu polícia udelila počas presunu fanúšikov do priestorov štadióna za neuposlúchnutie výzvy verejného činiteľa.

FOTO V okolí futbalového štadiónu v Bratislave boli v pohotovosti desiatky policajtov

GALÉRIA – Foto: tasr

Futbalový zápas podľa polície prebiehal pokojne. „Až do chvíle, keď krátko pred koncom došlo v sektore D určenom pre fanúšikov hostí k násilnému poškodzovaniu ochranných sietí, v dôsledku čoho hrozil pád fanúšikov. Z toho dôvodu bol vykonaný zo strany príslušníkov PZ služobný zákrok a do niekoľkých minút bol obnovený verejný poriadok,“ priblížila. Počas toho sa zranili štyria fanúšikovia. „Protiprávne konania, ku ktorým došlo v priestoroch uvedeného sektora aktuálne dokumentujeme a vyhodnocujeme,“ dodala polícia.

Futbaloví fanúšikovia neušetrili ani autobus, na ktorom rozbili okno

Zdroj: fb/polícia

Po zápase policajti zadržali osobu, ktorá mala rozbiť okno autobusu mestskej hromadnej dopravy. V správnom konaní bude riešený jeden z fanúšikov FC Spartak Trnava, ktorý opakovane neuposlúchol výzvu verejného činiteľa. „Odjazd fanúšikov zo Železničnej stanice Bratislava-Nové Mesto vlakom do Trnavy bol bez protiprávnych konaní,“ doplnili policajti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Násilnosti, ranení aj poškodený autobus! V Bratislave blbli futbaloví fanúšikovia, prácu mala polícia

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal