Víťazná rozlúčka volejbalistiek s domácim publikom

Trnavské volejbalistky porazili v zápase o siedme miesto na domácej palubovke súperky z Brusna. Celý duel držali pevne vo svojich rukách. Výnimkou bol iba záver tretieho setu, v ňom stratili na chvíľu koncentráciu, čo súperky využili. Chuť si trnavské hráčky napravili v ďalšom pokračovaní a zápas ukončili v štvrtom sete, po víťazstve 3:1 na sety.

HIT UCM Trnava – VK Pirane Brusno 3 : 1 (7, 11, – 25, 14)

Zostavy :

HIT UCM Trnava

Mlynarčíková, Pagáčová ( L 2), Límová C, Sivičeková, Sukovská, Povrazníková, Vydrová ( L 1), Ritterová, Jánošíková, Kotuličová, Sadloňová, Jančová, Konárová, Truchlá

VK Pirane Brusno

Mederly, Rihová, Krajčírová, Dlhošová D., Tomková C, Ostrihoňová ( L 2), Ramajová, Dlhošová T. ( L 1), Jenatová

Rozhodovali : Sarka, Gerboc

Trvanie zápasu : 84 minút

Rýchle a jednoznačné dva sety pre trnavské volejbalistky

Trnavčanky nastúpili na zápas v pozícii jasných favoritiek, hráčky Brusna porazili v každom doterajšom zápase tejto sezóny. Predpoklady začali napĺňať hneď od úvodu stretnutia. Hitky dostali svoje súperky pod tlak, čo začalo už servisom Sivičekovej. Nečudo, že prvých osem lôpt išlo na trnavskú stranu. Tento bodový vankúš utvoril základ pohodlného víťazstva v úvodnom dejstve, Hitky ho vyhrali presvedčivo za štvrťhodinku 25:7. V ďalšom priebehu duel pokračoval v podobnom duchu. Domáce hráčky mali na palubovke jednoznačnú prevahu. Opäť sa rýchlo dostali do šesťbodového vedenia. Hosťujúcim hráčkam nepomohli ani dva oddychové časy a vysoko prehrávali. Po servise Truchlej a úspešnom dvojbloku na sieti trnavské volejbalistky viedli už 2:0 na sety.

Zbytočná komplikácia a výhra v štyroch setoch

Po expresnom priebehu prvých dvoch setov si všetci, vrátane domácich hráčok, mysleli, že tretí set bude iba formalita. Opak bol pravdou. Stredoslovenky zabojovali a vytvorili si náskok 1:5. Tento moment bol výstrahou, aby Hitky zapli na vyššie obrátky. Najprv sa im podarilo vyrovnať. Potom sa na servis dostala trnavská kapitánka Límová a Trnavčanky otočili priebeh tretieho dejstva. Za stavu 18:15 dal tréner Filípek šancu aj hráčkam z domácej lavičky. Dostali sa k jednému mečbalu v momente, keď úspešne smečovala Povrazníková. Úplný záver však lepšie zvládlo Brusno a vynútilo si pokračovanie duelu. Na palubovku sa potom vrátila väčšina hráčok základnej zostavy a Hitky mali na palubovke opäť jasnú prevahu. Rýchlo si vytvorili pohodlný náskok, ktorý sústavne navyšovali až na dvojciferný rozdiel. Nakoniec o svojom víťazstve rozhodli po servise Jánošíkovej a úspešnom dvojbloku Truchlej s Povrazníkovou, súperky už nedokázali znovu dostať loptu cez sieť.