eReport.sk
Na ilustračnej snímke ukrajinský príslušník armády s veľkokalibrovou muníciou
Na ilustračnej snímke ukrajinský príslušník armády s veľkokalibrovou muníciou. Foto: tasr/ap

Organizátori z iniciatívy Mier Ukrajine: Z prvých peňazí zbierky nakúpime delostreleckú muníciu


Doposiaľ vyzbierané peniaze z občianskej zbierky Munícia pre Ukrajinu poputujú na nákup delostreleckej munície. Použijú sa na ňu prvé štyri milióny eur. Informovali o tom organizátori zbierky z iniciatívy Mier Ukrajine.

Zabezpečenie úvodnej dodávky pre ukrajinskú armádu sa uskutoční v spolupráci s predstaviteľmi českej vládnej iniciatívy. Nákup munície sa uskutoční vďaka Nadačnému fondu pre Ukrajinu, ktorý je so svojím projektom ,,Darček pre Putina“ partnerom slovenskej občianskej zbierky. Nadačný fond plánuje nakúpiť granáty s pomocou českého rezortu obrany od českej zbrojovky STV Group.

Darček pro Putina

,,Ďakujeme STV Group za korektné rokovania. Vyberali sme podľa konkrétneho dopytu ukrajinskej strany, ktorá má aj o tento typ 122mm munície veľký záujem, a bude použitá na obranu Ukrajiny,“ povedal Martin Ondráček z iniciatívy Darček pro Putina.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister školstva
  2. Veľkorysá Únia
  3. predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik

Sme preto vďační za podporu

,,Chceli sme, aby sa Slovensko symbolicky pridalo k českej iniciatíve, a to sa podarilo. Sme preto vďační za podporu, ktorú nám adresoval český premiér Petr Fiala aj ministerka obrany Jana Černochová,“ skonštatoval jeden z iniciátorov zbierky Fedor Blaščák. Za vyzbierané peniaze sa poďakoval aj veľvyslanec Ukrajiny v SR Myroslav Kastran. ,,Delostrelecká munícia našim ozbrojeným silám na fronte veľmi chýba. Ešte raz chceme poďakovať všetkým ľuďom, ktorí prispievajú do zbierky, za ich podporu,“ odkázal veľvyslanec.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Organizátori z iniciatívy Mier Ukrajine: Z prvých peňazí zbierky nakúpime delostreleckú muníciu

Odoberať
Upozorniť na
24 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne