eReport.sk
Pohľad na čerpaciu stanicu v maďarskej Rajke
Pohľad na čerpaciu stanicu v maďarskej Rajke. Foto: fb/robertficosk

VIDEO Fico na pumpe v maďarskej Rajke: TAKTO sa slovenská vláda vykašľala na ľudí!

„Matovič so Sulíkom by sa namiesto hádok a urážok v parlamente mali ísť pozrieť do Maďarska, ako sa vláda stará o ľudí a ako vyzerá skutočná pomoc ľuďom pri zdražovaní!“ – odkázal líder opozičnej strany Smer-SD vo videu z územia susedného štátu. Spoločne so svojim najmladším podpredsedom Erikom Kaliňákom boli v piatok (21.5.) na čerpacej stanici pohonných hmôt v tamojšej obci Rajka. Odskočili si tam rovno z parlamentu.

Benzínka v Rajke je dlhodobo dobre známa predovšetkým obyvateľom Bratislavy, keďže maďarská obec prakticky susedí s našim hlavným mestom. V ostatných týždňoch túto pumpu však spoznávajú Slováci v oveľa masívnejšej miere. A nielen tí z Bratislavy.

Cenový rozdiel hovorí jasnou rečou

Niet divu, pri súčasných cenách benzínu a nafty na Slovensku, ktoré sa aktuálne pohybujú okolo úrovne 1,80 eura za liter paliva, sa do Rajky skutočne oplatí merať cestu.

A nielen to. Oplatí sa aj postáť si niekoľko desiatok minút v kolóne prevažne vozidiel so slovenskými značkami. Dôvod je jednoduchý: pohonné hmoty vyjdú motoristov v prepočte ani nie na 1,30 eura za liter paliva. Poriadny rozdiel, čo poviete? A nie, neplatí ani to, že tankovať do Rajky chodia iba Slováci, ktorí vlastnia staré a lacné vozidlá, lebo majú hlbšie do peňaženky a potrebujú nutne ušetriť. Stretnete aj viac než dosť aj takých šoférov, ktorí plnia nádrže svojich nablýskaných štvornohých tátošov prémiových značiek.

Radšej vyrazte predpoludním, ak chcete 95-oktánový

Neraz sa stáva, že klasický 95-oktánový benzín je na čerpačke v Rajke vypredaný už krátko popoludní. „Sami vidíte, koľko tu stojí áut. Takže, áno, sa stáva, že o 14,00 hodine popoludní, je ´deväťdesiat päťka´ fuč,“ povedal pre Ereport pracovník obsluhy čerpacej stanice v známej prihraničnej obci.

Politici si na pumpu odskočili z rokovania NR SR

„Myslím si, že tie slovenské autá, ktoré tu stoja v neuveriteľne dlhej rade sú dobrým dôkazom toho, ako sa vláda SR vykašľala na ľudí,“ uviedol Fico v úvode videa z Maďarska.

O tom, ako svoju myšlienku trojnásobný expremiér rozvinul a čo povedal počas návštevy Rajky podpredseda Smeru Erik Kaliňák, už nájdete v pripojenom videu.

Zdroj: fb/robertficosk

Heger: Ideálne riešenia sa nedajú v koalícii presadiť

O tom, ako chce slovenská vláda pomôcť svojim občanom pri zdražovaní hovoril v štúdiu Slovenského rozhlasu dnes aj premiér Eduard Heger (OĽANO).

Ako informovala agentúra TASR na nedeľnej (22. 5.) koaličnej rade budú podľa premiérových slov hovoriť aj o aktuálnom návrhu SaS a jej lídra Richarda Sulíka. Liberáli chcú, aby sa avizovaná daň z ropy použila na zníženie iných daní, napríklad dane z pridanej hodnoty (DPH) na naftu a benzín.

Čo sa týka protiinflačnej pomoci, nechcel Heger hovoriť o ideálnom riešení. „Ideálne riešenia sa nedajú v koalícii presadiť,“ uviedol s tým, že vždy je potrebný kompromis a konsenzus strán.

Nepovedal ani to, prečo by mali rozdielnu výšku podpory dostať rodiny napríklad pri 14- a 15-ročných deťoch. Pomoc podľa neho pocítia aj učitelia, a to tí, ktorí majú deti a budú tak poberateľmi daňového bonusu.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. ostnantý drôt elektrický ohradník hranica pohraničné pásmo
 2. Robert Fico počas tlačovky k protiinflančným opatreniam z dielne Smer.
 3. Robert Fico na snímke z videosnímke.
 4. benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie
 5. ropné produkty tankovanie
 6. Podpredseda Za ľudí a poslanec NR SR Juraj Šeliga.
 7. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
 8. Peter Pellegrini počas tankovania paliva do nádrže svojho vozidla.
 9. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
 10. Na ilustračnej snímke regulované ceny benzínu a nafty v Maďarsku vo forintoch. V prepočte ide o sumy nižšie ako 1,3 eura za liter paliva.
 11. Výkonný riaditeľ spoločnosti Slovnaft Oszkár Világi na snímke z roku 2019.
 12. Výkonný riaditeľ Slovenského plynárenského a Richard Kvasňovský.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico na pumpe v maďarskej Rajke: TAKTO sa slovenská vláda vykašľala na ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti