eReport.sk
Peter Pellegrini počas tankovania paliva do nádrže svojho vozidla.
Peter Pellegrini počas tankovania paliva do nádrže svojho vozidla. Zdroj: fb/pellegrini.peter

VIDEO Po Ficovi sa na pumpe ukázal aj Pellegrini: Pán Heger, nehanbíte sa? Vezmite si príklad z Orbána!


Opozičný poslanec a líder strany Hlas-SD bol včera na čerpacej stanici, aby naplnil nádrž svojho vozidla. Nebolo to však bežné tankovanie. Rovnako, ako jeho kolega z opozície, šéf Smeru-SD Robert Fico, sa na benzínke zastavil, aby kritizoval vysoké ceny pohonných látok na Slovensku. Kým sa Fico občanom pred niekoľkými dňami prihováral z benzínky v maďarskej Rajke, Pellegrini tankoval na Slovensku.

Expremiér natankoval plnú nádrž a po tom, čo zasadol za volant skonštatoval, že ceny palív sú pomaly dvojnásobné oproti tomu, na aké boli slovenskí motoristi zvyknutí ešte pred rokom. „Áno je pravda, že ceny rastú na celom svete, ale na rozdiel od iných európskych krajín je najväčší rozdiel v tom, že všetky niečo robia, len tá naša nie,“ konštatoval Pellegrini.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Odborník na energie a energetické audity firiem Michal Kolimár z PPA Power DS
  2. Pomoc mladým rodinám
  3. Na kombosnímke zľava Igor Matovič (OĽANO) a Marian Kotleba (ĽSNS).
  4. Fico šokuje
  5. Na ilustračnej snímke fabrika na spracovanie ropy.
  6. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
  7. Na kombosnímke zľava Milan Krajniak a Peter Pellegrini.
  8. Na kombosnímke zľava Juraj Krúpa a Monika Kozelová (obaja OĽANO).
  9. Pohľad na čerpaciu stanicu v maďarskej Rajke

Líder Hlasu svoje tvrdenie doložil aj tabuľkou vytlačenou na veľkom papieri, ktorú ukázal na kameru. „Tu je, priatelia, zoznam 25 členských krajín EÚ, ktoré vo vzťahu k vysokým cenám energií, alebo pohonných hmôt, urobili niektoré zo štyroch opatrení, ktoré sú na tejto tabuľke. 25 krajín, chýbajú dve. Čo je najhoršie, chýba Slovensko, chýba Malta. Pretože Slovensko neurobilo zatiaľ vo vzťahu k týmto veciam pre svojich obyvateľov vôbec, ale vôbec nič,“ upozornil v stredu nezaradený opozičný poslanec.

Pellegrini ukazuje tabuľku, podľa ktorej je v EÚ Slovensko jednou z dvoch krajín, ktorej vláda pre svojich občanov neurobila v súvislosti s pomocou pri zdražovaní benzínu a nafty, ako vraví, vôbec nič. – Foto: fb/pellegrini.peter

Líder Hlasu v tejto súvislosti tvrdo kritizoval premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), že si nerobí svoju robotu a nerieši situáciu ľudí, ktorí denne dochádzajú do práce. „Už rozmýšľajú, či si budú vôbec môcť dovoliť natankovať plnú nádrž ,“ pripomenul predsedovi vlády Pellegrini s tým, že Heger by podľa neho nemal maďarského premiéra Viktora Orbána povolávať „na palubu“ ku štátom, ktoré sa rozhodli odstrihnúť od ruskej ropy: „Mali by ste si od neho zobrať príklad! Pretože Viktor Orbán vie, čo má, ako premiér krajiny robiť, a vie, ako má pomôcť ľuďom znížiť ceny pohonných hmôt. Pán premiér Heger nehanbíte sa, keď vidíte, že Maďarsko muselo pomaly zakázať Slovákom vstup na maďarské benzínky, aby si už nemohli ani tam natankovať lacnejšie, lebo Slovensko nerobí vôbec nič? Naozaj sa, prosím, spamätajte a urobte niečo!,“ pomerne drsne vyzval Hegera vo videu expremiér.

VIDEO Peter Pellegrini kritizuje vládu a premiéra z čerpacej stanice spoza volantu

Zdroj: fb/pellegrini.peter

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Po Ficovi sa na pumpe ukázal aj Pellegrini: Pán Heger, nehanbíte sa? Vezmite si príklad z Orbána!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: