eReport.sk
Podpredseda Za ľudí a poslanec NR SR Juraj Šeliga.
Podpredseda Za ľudí a poslanec NR SR Juraj Šeliga. Foto: fb/seligazaludi

Poslanec Šeliga o drahom tankovaní: Podporujeme, aby sa ceny palív znížili o 18 centov. Tak to vychádza

Strana SaS na nedeľnej (22. 5.) koaličnej rade predstavila partnerom zmeny, ktorými chce upraviť opatrenia z dielne ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pre TASR uviedla, že Ministerstvo financií (MF) SR by si malo ešte prepočítať ich návrh na zníženie DPH z nafty a benzínu. Návrh liberálov podporuje strana Za ľudí. Pre TASR to povedal jej podpredseda Juraj Šeliga.

V prípade protiinflačnej pomoci Zemanová očakáva viaceré pozmeňujúce návrhy. „Do diskusie sa nezapájame, pretože za návrh ani pozmeňujúce návrhy nebudeme hlasovať,“ uviedla. Neočakáva prerušenie aktuálnej schôdze Národnej rady (NR) SR v súvislosti s koaličnými rokovaniami. Rovnako neráta s tým, že by sa mali opäť presúvať mediálne zákony alebo personálne voľby komisára pre deti či šéfa Najvyššieho kontrolného úradu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico počas tlačovky k protiinflančným opatreniam z dielne Smer.
  2. ropné produkty tankovanie
  3. benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie
  4. Pohľad na čerpaciu stanicu v maďarskej Rajke
  5. Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) počas tlačového brífingu na tému: Stanovisko k návrhu na zníženie DPH na pohonné hmoty 23. mája 2022 v Bratislave.
  6. Výkonný riaditeľ spoločnosti Slovnaft Oszkár Világi na snímke z roku 2019.

Šeliga skonštatoval, že o dani z ropy ešte mali rokovať SaS a rezort financií. „Podporujeme, aby sa ceny palív znížili o 18 centov, tak to vychádza v priemere, lebo DPH by mala ísť na osem percent,“ povedal. Verí, že zmena bude ukážkou spolupráce koalície.

Čo sa týka protiinflačného balíčka, naďalej sa podľa jeho slov rokuje o podpore detí s ťažkým zdravotným postihnutím, ako aj so zástupcami samospráv v parlamente, aby boli kompenzácie uzatvorené, doladené, a aby ich samosprávy aj dostali.

Hnutie Sme rodina bude podľa slov šéfa klubu Petra Pčolinského o záveroch koaličnej rady rokovať ešte v utorok (24. 5.) na poslaneckom klube.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poslanec Šeliga o drahom tankovaní: Podporujeme, aby sa ceny palív znížili o 18 centov. Tak to vychádza

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti