eReport.sk
Erik Kaliňák na snímke z videa, v ktorom posiela jasný odkaz vláde Eduarda Hegera. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Maďari STOPLI tankovaciu turistiku. Ste pre mňa cynickí sadisti! Odkazuje vláde mladý Kaliňák

Mladý podpredseda opozičnej strany Smer-SD Erik Kaliňák upozorňuje na komplikácie, ktoré sú Slováci ochotní prežívať kvôli vysokým cenám na Slovensku. Za pohonnými hmotami naši občania cestovali vo štvrtok (26.5.) do Maďarska aj napriek niekoľko hodinovým radám, v ktorých museli čakať. Fakt je ten, že ušetriť aj 40 eur na jednej nádrži pre väčšinu slovenských domácností nie je zanedbateľné. Ak však vláda nezasiahne, od piatka musia Slováci znášať slovenské ceny, ktoré vláda žiadnym spôsobom nereguluje. V Maďarsku si už zahraniční občania natankujú len za vysoké trhové ceny.

„Halooo páni, Heger, Matovič, Sulík. Pozrite sa, čo nútite robiť Slovákov, aby prežili. Týždeň tu vediete medzi sebou svätú vojnu o tom, čo urobíte alebo neurobíte v roku 2023. Úprimne, to fakt nikoho netrápi! Dnes všetci platíme za pohonné hmoty, olej, zeleninu či obyčajný chlieb až o 30 percent viac a keď vidím Hegera, ako mi včera na tlačovke rozpráva o pláne obnovy Ukrajiny, tak ma berú nervy,“ snaží sa prebudiť vládu Kaliňák vo svojom najnovšom videu na sociálnej sieti. V ňom ukazuje štvrtkovú situáciu v maďarskej Rajke.

„Toto nie sú Ukrajinci, ale Slováci“

Kaliňák poukazuje aj na to, že vláda síce rada hovorí o pomoci Ukrajine, no zabúda pri tom na slovenského občana, ktorého sa jednoznačne dotýkajú niekedy až o tretinu vyššie ceny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Igor Matovič
  2. Na archívnej snímke z 1. januára 2022 vtáci sedia na konároch stromov pred horským masívom neďaleko mesta Pokhara v Nepále.
  3. Pohľad na čerpaciu stanicu v maďarskej Rajke
  4. Na snímke z videa Erik Kaliňák informuje o odmenách na ministerstvách.

„Už potrebujem počuť plán záchrany Slovenska. Pretože to, čo sa za mnou deje, to nie sú Ukrajinci utekajúci pred vojnou, ale Slováci vyhnaní neschopnosťou vlastnej vlády do Maďarska v snahe zabezpečiť si základné životné potreby. Už to bolo pre Slovákov ponižujúce, že v snahe pomôcť si, cestovali cez hranice za lacnejším benzínom a potravinami. Ale správa zo včera (štvrtka 26. 5. – pozn. red.), že práve kvôli Slovákom budú môcť od dnes v Maďarsku tankovať už len Maďari, je medzinárodné poníženie a dehonestácia slovenského národa. To, že včera po zverejnení tejto informácie, zobrali Slováci doslova útokom maďarské pumpy, aby ešte naposledy ušetrili, potvrdzuje, že hanba už ide bokom a Slováci sú finančne zahnaní do kúta,“ tvrdí podpredseda Smeru.

„Okamžite si sadnite za stôl a zastropujte ceny“

Jedným zo základných problémov má byť to, že sa vláda namiesto efektívnych opatrení háda o menej podstatných veciach, ako sú napríklad detské krúžky: „Heger, Sulík, Matovič, ak toto, čo vidíte za mnou s vami nepohne, neprestanete sa hádať o nejakých krúžkoch a neprinesiete okamžite riešenie, ktoré umožní sa Slovákom aspoň nadýchnuť v týchto ťažkých časoch, tak ste pre mňa cynickí sadisti, ktorí si od národa koledujú o ďaleko horšie reakcie ako škaredé komentáre na Facebooku.“

Vo výsledku teda mladý Kaliňák vyzýva vládu, aby si okamžite sadla za stôl a začala rokovať. „Vyzývam vás, okamžite si sadnite za stôl a schváľte zastropovanie cien, zníženie DPH alebo finančné kompenzácie, je mi to jedno, len už niečo preboha urobte, pretože toto je vaša robota, za ktorú vás platia Slováci!,“ uzavrel Kaliňák.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Od piatka (27.5.) už Maďarsku môžu tankovať pohonné látky za regulované ceny, ktoré sa týkajú základných druhov benzínu a nafty, iba vozidlá s maďarským evidenčným číslom, informoval spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na správu agentúry MTI.

Šéf úradu vlády Gergely Gulyás vo štvrtok (26.5.) na tlačovej konferencii v Budapešti vyzdvihol, že v Európe je možné natankovať najlacnejšie v Maďarsku, preto v prihraničných oblastiach vznikla „tankovacia turistika“ zo susedných krajín (vrátane Slovenska, pozn. TASR), ktorá už ohrozuje bezpečnosť dodávok pohonných látok.

„Zneužívajú situáciu, v ktorej je maďarská cena 480 forintov (1,24 eur) za liter oproti 700- až 900-forintovej cene v iných krajinách Európy,“ dodal Gulyás. Spresnil, že s vozidlami zahraničných evidenčných čísiel bude možné tankovať pohonné látky iba za trhovú cenu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Maďari STOPLI tankovaciu turistiku. Ste pre mňa cynickí sadisti! Odkazuje vláde mladý Kaliňák

Odoberať
Upozorniť na
41 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti