eReport.sk
Robert Fico na snímke z videosnímke.
Robert Fico na snímke z videosnímke. Foto: fb/robertficosk

Fico sarkasticky: Nemám rád, keď sa veci znásilňujú, to môžeme rovno udeliť hokejový titul Ukrajine!

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico sa dlhodobo prezentuje názorom, že bežným Ukrajincom treba poskytnúť adekvátnu humanitárnu pomoc, no zároveň nič netreba preháňať. Na solidaritu s Ukrajinou podľa neho nepotrebujeme nasilu udeľovať ceny ako Eurovízia 2022 ukrajinským skupinám, alebo zaraďovať ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského medzi najvplyvnejšie osobnosti sveta a udeľovať mu rôzne štátne vyznamenania. Od slovenských a európskych politických elít žiada Fico v tejto téme patričnú racionalitu.

Bude vás zaujímať:

  1. Pohľad na čerpaciu stanicu v maďarskej Rajke
  2. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini (Hlas-SD) a Igor Matovič (OĽANO).
  3. Robert Fico počas tlačovky k protiinflančným opatreniam z dielne Smer.
  4. Nemecký kancelár Olaf Scholz (uprostred) a juhoafrický prezident Cyril Ramaphosa po uvítacom ceremoniáli v Pretórii 24. mája 2022.
  5. Nikolaj Patrušev.
  6. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  7. Britský premiér Boris Johson prichádza na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Kyjeve v piatok 17. júna 2022.

„Nemám rád, keď sa veci znásilňujú. Víťazstvo ukrajinskej hudobnej skupiny v pesničkovej súťaži Eurovízia 2022 zanechalo mnohým v ústach trpkú pachuť. Už nič okatejšie ani nemôže byť. Ale tetiva na luku sa nedá naťahovať do nekonečna. Najnovšie americký týždenník Time zaradil ukrajinského prezidenta Zelenského medzi najvplyvnejšie osobnosti sveta v roku 2022 a Time sa hrdí, že tak rozhodlo jeho viac ako 3 milióny čitateľov. Dobre, rešpektujme, že Zelenskyj obdržal za posledné dva mesiace najväčší počet cudzích štátnych vyznamenaní. Chápeme propagandu. Kto však pozorne sleduje vojnový konflikt na Ukrajine a chápe, kto reálne riadi Ukrajinu, kto vníma denné vyjadrenia tohto prezidenta, nemôže sa ani pri vynaložení maximálneho úsilia ubrániť pocitu, že je len dokonalým produktom amerického PR a že nemá podľa všetkého vplyv ani na to, či vystúpi pred kamerou v zelenom tričku alebo vojenskej bunde,“ tvrdí Fico vo svojom statuse na sociálnej sieti.

Foto: fb/robertfico

Urážajú priemernú inteligenciu?

Podľa Fica ľudia, ktorí stoja za takýmito „marketingovými“ krokmi, jednoznačne urážajú inteligenciu iných ľudí. „Prezident Zelenskyj to nemá určite ľahké. Nesie však tiež mieru zodpovednosti za to, čo sa dnes na Ukrajine deje a označovať ho za najvplyvnejšiu osobnosť na svete je, jemne povedané, riadne prešvihnuté a urážajúce priemernú inteligenciu. Dobre, môžeme ísť ďalej. Prerušme zajtra MS v hokeji vo Fínsku a udeľme Ukrajincom titul majstra sveta napriek tomu, že tam nie sú. Haló, priatelia,“ sarkasticky uzavrel Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico sarkasticky: Nemám rád, keď sa veci znásilňujú, to môžeme rovno udeliť hokejový titul Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti