eReport.sk
benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Lacný benzín a nafta v Maďarsku pre Slovákov končí! Ak nemáte maďarské ŠPZ, zaplatíte aj 2 eurá za liter!

Od piatka budú môcť v Maďarsku tankovať pohonné látky za regulované ceny, ktoré sa týkajú základných druhov benzínu a nafty, iba vozidlá s maďarským evidenčným číslom, informuje spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na správu agentúry MTI.

Šéf úradu vlády Gergely Gulyás vo štvrtok na tlačovej konferencii v Budapešti vyzdvihol, že v Európe je možné natankovať najlacnejšie v Maďarsku, preto v prihraničných oblastiach vznikla „tankovacia turistika“ zo susedných krajín (vrátane Slovenska, pozn. TASR), ktorá už ohrozuje bezpečnosť dodávok pohonných látok.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. ropné produkty tankovanie
  2. Na archívnej snímke z 1. januára 2022 vtáci sedia na konároch stromov pred horským masívom neďaleko mesta Pokhara v Nepále.
  3. Pohľad na čerpaciu stanicu v maďarskej Rajke
  4. Na ilustračnej snímke regulované ceny benzínu a nafty v Maďarsku vo forintoch. V prepočte ide o sumy nižšie ako 1,3 eura za liter paliva.

„Zneužívajú situáciu, v ktorej je maďarská cena 480 forintov (1,24 eur) za liter oproti 700- až 900-forintovej cene v iných krajinách Európy,“ dodal Gulyás. Spresnil, že s vozidlami zahraničných evidenčných čísiel bude možné tankovať pohonné látky iba za trhovú cenu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lacný benzín a nafta v Maďarsku pre Slovákov končí! Ak nemáte maďarské ŠPZ, zaplatíte aj 2 eurá za liter!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti