eReport.sk

Baránek v komentári pre Ereport: Dožil som sa návratu totality v osprostenejšej podobe!

Priatelia… Málokedy sa mi to stáva, ale naozaj ani neviem, kde vlastne začať. Deje sa totiž toľko bezprecedentných hlúpostí, že uprednostnením jednej umenšujeme druhú, ktorá si to však nezaslúži. Aj toto napísal vo svojom obsiahlom komentári pre Ereport k aktuálnej politickej situácii na Slovensku známy politický analytik Ján Baránek. Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Baránek sa kritickým okom pozrel nielen na súboj „učiteľomilov“ Branislava Gröhlinga (SaS) a Igora Matoviča, ale aj na „naťahovanie“ sa s Ruskom o plyn a ropu. Neopomenul ani nedávne zasahovanie sa amerických kongresmanov do našej „slobody“ vyjadrovania sa na Facebooku či doslova hystériu, ktorá sa strhla okolo COVID-19 a očkovania proti nemu. Skrátka a dobre, po slovách Jána Baráneka sa zrejme viacerí občania zamyslia nad tým, prečo je Slovensko krajinou „neobmedzených“ možností, a prečo by možno občania mali pravdepodobne zodpovednejšie prehodnotiť aj to, komu dajú v parlamentných voľbách svoj hlas.

Bojoval som proti totalite. Neveril som, že sa dožijem toho, že totalita padne a dožil som sa toho. Po tom som neveril, že sa dožijem návratu totality. Dožil som sa aj toho. Len v osprostenejšej podobe

Ján Baránek.

Baránek v tom má zdá sa už dávnejšie jasno, mocných, ktorí na Slovensku vládnu, označil za „atrapy Homo Sapiens“.

„Bojoval som proti totalite. Neveril som, že sa dožijem toho, že totalita padne a dožil som sa toho. Po tom som neveril, že sa dožijem návratu totality. Dožil som sa aj toho. Len v osprostenejšej podobe,“ konštatuje politický analytik.

Celé stanovisko politického analytika Jána Baráneka, ktoré zastlal redakcii eReport bez redakčných úprav (pridali sme iba medzititulky citácie) nájdete na ďalších stranách.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Baránek v komentári pre Ereport: Dožil som sa návratu totality v osprostenejšej podobe!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre