eReport.sk
Na ilustračnej snímke regulované ceny benzínu a nafty v Maďarsku vo forintoch. V prepočte ide o sumy nižšie ako 1,3 eura za liter paliva.
Na ilustračnej snímke regulované ceny benzínu a nafty v Maďarsku vo forintoch. V prepočte ide o sumy nižšie ako 1,3 eura za liter paliva. Foto: tasr

Zašlo to už poriadne ďaleko: Maďari tvrdia, že sme zlodeji a pomáhame si aj falzifikátmi dokladov!

Vyzerá to tak, že sa u našich južných susedov rozmohla trestná činnosť, ktorú s najväčšou pravdepodobnosťou (hraničiacou s istotou) možno pripísať na vrub cudzincov, a to vrátane občanov Slovenskej republiky. Aktuálne vyjadrenia dokonca nasvedčujú tomu, že medzi potenciálnymi zlodejmi sú predovšetkým práve Slováci. Tí z prihraničných oblastí s Maďarskom totiž donedávna masovo brali čerpacie stanice v Rajke a v ďalších blízkych mestách nášho suseda doslova útokom. Dôvodom boli nízke ceny pohonných hmôt. Od minulého piatka však maďarská vláda vystavila zahraničným motoristom stopku a tak zastropované ceny platia iba pre vozidlá s maďarským evidenčným číslom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Kremský (OĽANO).
  2. benzínka čerpacia stanica pumpa vodič tankovanie
  3. Maďarský premiér Viktor Orbán
  4. Pohľad na čerpaciu stanicu v maďarskej Rajke
  5. Výkonný riaditeľ spoločnosti Slovnaft Oszkár Világi na snímke z roku 2019.

V utorok však prišlo nemilé hlásenie spoza slovenských hraníc. V Maďarsku už totiž evidujú prípady krádeží evidenčných čísiel z maďarských vozidiel.

Regulovaná cena základných druhov benzínu a nafty je v Maďarsku 480 forintov (1,22 eura) za jeden liter, trhové ceny týchto palív sa pohybujú okolo 600 forintov.

Práve za pomoci nich sa pokúšajú zahraniční motoristi tankovať pohonné látky za zvýhodnené regulované ceny. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti s odvolaním sa na vyjadrenie zástupcu generálneho riaditeľa ropnej spoločnosti MOL Group Pétera Rataticsa.

Na snímke Péter Ratatics, šéf spoločnosti MOL. – Foto: molgroupcareers.info

V rozhovore pre komerčnú rozhlasovú stanicu Ratatics v utorok povedal, že existujú pokusy obísť nariadenie vlády, podľa ktorého od piatka (27.5.) môžu v Maďarsku tankovať pohonné látky za regulované ceny iba vozidlá s maďarským evidenčným číslom.

V Mosonmagyaróvári evidujú už desiatky krádeží

V okolí Mosonmagyaróváru na severozápade krajiny evidujú už zhruba 30 prípadov krádeží maďarských evidenčných čísiel a na slovenských webových stránkach už zverejnili miesta, kde sa dajú pohonné látky so zvýhodnenou cenou natankovať.

MOL: Motoristi predkladajú aj falzifikáty dokladov

Predstaviteľ MOL dodal, že na čerpacích staniciach tejto spoločnosti pri platení automaticky pýtajú osvedčenie o evidencii vozidla, pričom sa už vyskytli aj prípady predloženia falzifikátu takéhoto dokladu.

Regulovaná cena základných druhov benzínu a nafty je v Maďarsku 480 forintov (1,22 eura) za jeden liter, trhové ceny týchto palív sa pohybujú okolo 600 forintov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zašlo to už poriadne ďaleko: Maďari tvrdia, že sme zlodeji a pomáhame si aj falzifikátmi dokladov!

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti