Tenistka Renáta Jamrichová, foto sta.sk

Trnavčanka Renáta Jamrichová grandslamovou víťazkou tenisového Wimbledonu

Trnavská tenistka dokráčala suverénnym spôsobom ku grandslamovému víťazstvu na posvätnej anglickej tráve. Stala sa tak prvou Slovenkou, ktorá si z Londýna odniesla trofej. Vo finále porazila Austrálčanku Emerson Jonesovú po setoch 6:3 a 6:4. Počas celého turnaja nestratila ani jeden jediný set, čo celkový triumf iba umocňuje.

Suverénna cesta trávnatým grandslamom v Londýne

Renáta Jamrichová vstupovala do turnaja z pozície nasadenej jednotky. Papierovo teda patrila medzi najväčšie favoritky, lenže papier znesie veľa. Potvrdiť úlohu favoritky je o to náročnejšie. Trnavská tenistka však svoju úlohu zvládla bravúrne. V prvom zápase si poradila s Američankou Mc Neilovou 2:0 na sety. V ďalšom zápase čelila Jamrichová Talianke Basilettiovej. Súperke dovolila vyhrať iba tri gemy a jasne postúpila medzi najlepších 16. Práve v tejto fáze musela na postup vynaložiť najväčšie úsilie. Nakoniec však Kazašku Žijenbajevovú zdolala 7:5 a  6:4. Vo štvrťfinále si poradila s Bulharkou Denčevovou. V tomto momente Renáte chýbali k trofeji už len dva kroky. V súboji o veľké finále si Trnavčanka skrížila raketu s Češkou Valdmannovou. Do derby s talentovanou hráčkou spoza rieky Morava vstúpila naša hráčka famózne. V prvom sete uštedrila Češke kanára, čiže jej nedovolila uhrať ani jednu hru. V druhom sete potvrdila svoju dominanciu na kurte a za hodinku sa právom tešila z postupu do finále.

Finále proti tej istej súperke ako v Austrálii

V rozhodujúcom zápase čelila trnavská tenistka Austrálčanke Emerson Jonesovej. Zaujímavosťou tohto duelu bolo, že išlo o finálové repete z prvého grandslamu v Melbourne v Austrálii, kde triumfovala naša hráčka. Úvod zápasu patril Jamrichovej pretože zobrala Austrálčanke hneď prvé podanie a dostala sa do vedenia 3:0. Toto rýchle vedenie Trnavčanke stačilo na zisk prvého setu. Obe hráčky si už svoje podania postrážili a Jamrichová vyhrala prvý set pomerom 6:3.

V druhom sete začala Jonesová hrýzť. Zvlášť keď v štvrtej hre dokázala získať Jamrichovej podanie a šla do vedenia 1:3. Mohlo sa zdať, že zápas sa výsledkovo vyrovnáva, no naša hráčka zabojovala a vyrovnala na 3:3. Zlom vo finále nastal v deviatej hre druhého setu, keď si Jamrichová vypracovala brejkbalovú možnosť, ktorú aj využila a dostala sa do vedenia 5:4 a podávala na celkové víťazstvo. Trnavčanka zvládla poslednú hru výborne a zaslúžene sa môže radovať z ďalšieho grandslamového víťazstva po výsledku 6:3 a 6:4, ku ktorému srdečne gratulujeme.