Gareth Bale, foto:ig/g.b11

Starý Bale je späť: Hetrikom zostrelil Sheffield a vybojoval cenné tri body!

V nedeľnom zápase 34. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy prehral Newcastle United doma s Arsenalom Londýn 0:2.Slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka kapituloval v St. James Parku už v 6. minúte, keď nedosiahol na strelu egyptského stredopoliara Muhammada Alnaního.

Po polhodine hry predviedol slovenský gólman efektný zákrok a zo strely Granita Xhaku pod brvno bol rohový kop. Dúbravkovi pomohol Miguel Almiron, ktorý vykopol z bránkovej čiary Alnaního hlavičku. „Kanonieri“, ktorí sa zo všetkých síl snažia o pohárovú Európu, stanovili konečný výsledok 2:0 v 66. minúte. Center Gabriela Martinelliho do malého vápna poslal do siete Pierre–Emerick Aubameyang.

V poslednej minúte riadneho hracieho času videl červenú kartu za nedovolený zákrok na Martinelliho domáci Fabian Schär. Tottenham Hotspur zdolal posledný tím tabuľky Sheffield United 4:0. Hetrik si pripísal waleský reprezentant Gareth Bale. „Kohúti“ sa vďaka zisku troch bodov posunuli na piatu priečku.