eReport.sk
Biatlon, foto:tasr

Štafety IBU Cup-u v Osrblí vyhrali Rusky a Nemci, Slovenky ôsme

Biatlonisti Nemecka v zložení Justus Strelow, Lucas Fratzscher, Philipp Horn a Philipp Nawrath triumfovali vo štvrtok v pretekoch štafiet v rámci 4. kola Pohára IBU v Brezne-Osrblí. V cieli mali náskok 26,6 sekundy pred Rusmi.

Tretí skončili Nóri s mankom 39,3. Slovenské kvarteto Damián Cesnek, Matej Gregor, Viliam Kostelník a Pavol Štrba obsadilo posledné 17. miesto, keď ho pre veľkú stratu stiahli organizátori z trate už po druhom úseku. Slováci mali vtedy na konte 4 trestné kolá a 11 dobíjaní. Medzi ženami v rovnakej disciplíne zvíťazili Rusky v zložení Natalia Gerbulovová, Jekaterina Noskovová, Valerija Vasnetcovová a Anastasia Jegorovová.

O 9,4 sekundy pomalší čas mali Švédky, tretie skončili Nemky (+26,5). Slovenská štvorica Mária Remeňová, Aneta Smerčiaková, Barbora Horniaková a Barbara Skačanová obsadila 8. miesto, štartovalo 13 štafiet. Slovenky predstihli najlepšie o jedno kolo a svoje účinkovanie na pretekoch tak skončili predčasne po treťom úseku, keď mali na konte 1 trestný okruh a 8 dobíjaní. 

Zdroj: tasr

 


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Štafety IBU Cup-u v Osrblí vyhrali Rusky a Nemci, Slovenky ôsme

Aktuálne v kategórii

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti