PSG-Lipsko, foto:instagram

Sporná penalta v zápase PSG-Lipsko, Sabitzer: „Kde bol VAR?“

Futbalisti Paríža St. Germain výrazne posilnili svoje šance na postup z H-skupiny Ligy majstrov, keď v utorkovom dôležitom súboji zdolali doma Lipsko 1:0. O triumfe francúzskeho šampióna rozhodol gól Neymara, brazílsky útočník v 11. minúte premenil prísny pokutový kop, ktorý nariadil rozhodca po súboji Marcela Sabitzera s Angelom Di Mariom v šestnástke hostí.

PSG mal pred zápasom nôž na krku, prípadná prehra s Lipskom by výrazne skresala jeho postupové šance. „Sme tím, ktorý sa vie v ťažkých chvíľach zomknúť a odviesť dobrú prácu. Opäť sme to potvrdili,“ nechal sa počuť kapitán PSG Marquinhos. „Áno, možno to nebol z našej strany výnimočný výkon, ale najdôležitejšia vec je, že sme vyhrali,“ doplnil pre RMC Sport. „Potrebovali sme víťazstvo a to sme aj dosiahli. Hrali sme so srdcom. Bol to náročný duel, vedeli sme, že taký bude. Sme stále v náročnej situácii, potrebujeme bojovať ako tím,“ vyjadril sa tréner PSG Thomas Tuchel.

Hostia mali v Parku princov viac z hry, vypracovali si niekoľko sľubných šancí, no žiadnu nevyužili a vyšli gólovo naprázdno. O výsledku rozhodol sporný moment, v 9. minúte Di Maria prenikal do čistej šance a spadol v šestnástke hostí, keď sa k nemu zozadu priblížil Sabitzer. Rozhodca videl Sabitzerov zásah holeňou do bočnej strany lýtka Di Mariu, hráči Lipska namietali, že Argentínčan pád nafilmoval. Neymar nariadenú jedenástku premenil. Sabitzer sa po zápase hneval na rozhodcov. „Kde bol VAR? Asi bol unavený,“ napísal na instagrame kapitán Lipska.