Hráči ŠKF Sereď, foto:tasr

Prekvapenie v Seredi, domáci porazili Dunajskú Stredu

O prekvapenie sa postarali futbalisti ŠKF Sered, ktorí v dohrávke 12 .kola Fortuna ligy porazila na domácom štadióne lídra tabuľky DAC Dunajskú Stredu.

ŠKF Sereď – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 48. Morong. Rozhodovali: Ziemba – Kováč, Hrmo, ŽK: Bušnja, Mečiar, Morong – Kalmár, Blackman, Nicolaescu, ČK: 69. Lačný (Sereď)

Dohrávané stretnutie 12. kola Fortuna ligy prinieslo od úvodu neľútostný boj s množstvom osobných súbojov. Prvý polčas okrem pár šancí hostí nepreniesol gólové radosti ani na jednej strane. V 48. minúte otvoril skóre zápasu Morong. Ako sa nakoniec ukázalo bol jediný zásah zápasu a tak sa domáci futbalisti mohli radovať z cenného víťazstva 1:0. To ešte Sereď dohrávala o jedného hráča menej, po vylúčení Miloša Lačného zo 69. minúty. Prehra pre Dunajskú Stredu znamená delenie o prvú priečku s bratislavským Slovanom.