eReport.sk
Ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Nigéria: Ozbrojenci uniesli z univerzity 35 ľudí, prevažne študentov

Ozbrojení muži z uniesli v piatok z univerzity v nigérijskom štáte Zamfara 35 ľudí. Oznámil to hovorca tamojšieho guvernéra. TASR prevzala správu z agentúry Reuters, podľa ktorej ide o prvý veľký tohoročný únos študentov v tejto africkej krajine.

Hovorca spresnil, že v skorých ranných hodinách uniesli z Federálnej univerzity v meste Gusau (FUGUS) ozbrojení muži 24 študentov, desať zamestnancov a jedného ochrankára.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. richarda sulíka vyšetruje polícia
  2. Je to skutočne komunikácia medzi Matovičom a Kočnerom?

Zabránili ďalším únosom

Vojakom sa podarilo zabrániť únosu ďalších šiestich študentiek. Počas prestrelky zároveň usmrtili päť únoscov, informoval Reuters zdroj z prostredia nigérijských bezpečnostných síl. Armáda sa v spolupráci s políciou podľa neho momentálne snaží oslobodiť zvyšných unesených.

Severozápad Nigérie, kde sa nachádza aj štát Zamfara, sužuje v ostatných rokoch činnosť ozbrojených gangov, ktoré pre výkupné unášajú ľudí, rabujú i vraždia civilistov. Bezpečnostné sily sa im v tom síce snažia zabrániť, no s malým úspechom.

K únosom študentov kedysi siahali najmä islamistickí militanti, v ostatnom čase sa k nim však ako zdroju získavania peňazí uchyľujú aj rôzne ozbrojené gangy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nigéria: Ozbrojenci uniesli z univerzity 35 ľudí, prevažne študentov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php