eReport.sk
Je to skutočne komunikácia medzi Matovičom a Kočnerom?
Igor Matovič. Foto: FB

VIDEO Matovič podal trestné oznámenie na Kaliňáka: Tvrdí, že slovenský Al Capone pôjde konečne do basy!

Líder hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič podal v piatok trestné oznámenie na exministra vnútra za Smer-SD Roberta Kaliňáka a ďalších v súvislosti s minulotýždňovým incidentom počas tlačovej konferencie Smeru-SD.

Matovič pôvodne trestné oznámenie neplánoval. Inšpirovali ho k tomu viacerí právnici, ktorí ho kontaktovali, aby oznámenie podal. Tvrdí, že koná v duchu verejného záujmu. Kaliňák podľa Matoviča spáchal minimálne tri trestné činy.

Útok na verejného činiteľa

,,Trestný čin lúpeže, trestný čin poškodzovanie cudzej veci v spolupáchateľstve s ostatnými ľuďmi a trestný čin útoku na verejného činiteľa. Vzhľadom na to, že tieto trestné činy boli páchané pod osobitným motívom, čo je priťažujúca okolnosť a zároveň voči chránenej osobe, čo je takisto priťažujúca okolnosť, tak trestná sadzba je od sedem do 12 rokov,“ vysvetlil líder OĽANO a priatelia.

Narušil tlačovú konferenciu Smeru-SD

Okrem Kaliňáka hovorí o ďalších štyroch ľuďoch, ktorí mali byť páchateľmi. Matovič minulý týždeň v stredu (13. 9.) narušil tlačovú konferenciu Smeru-SD k migrácii a dostal sa do konfliktu s Kaliňákom, ktorý mu chcel vziať mikrofón. Matovič Kaliňáka kopol a následne Richard Glück zo Smeru-SD Matoviča udrel. Kaliňák už podal trestné oznámenie. Pri incidente zasiahla aj hliadka mestskej polície, ktorá prípad vyhodnocuje. Konflikt odsúdili viacerí politici.

Urobil zásadnú chybu

Na svojej sociálnej sieti Matovič uviedol: ,,Aj Al Capone nebol zavretý za vraždy, drogy či prostitúciu … ale daňové úniky. Tak aj slovenský Al Capone, pácha roky zbabelo svoje zločiny cez svoje biele kone. V stredu však urobil zásadnú chybu a uvedomil si to neskoro … a tak som sa po výzvach viacerých špičkových slovenských právnikov rozhodol, na Zločinca so spolupáchateľmi dať moje prvé TO. Čo spáchali: § 188 trestný čin lúpeže, § 245 trestný čin poškodzovania cudzej veci, § 323 tresný čin útoku na verejného činiteľa. S priťažujúcimi okolnosťami – v spolupáchateľstve, z osobitného motívu a na chránenej osobe. Ak zostane po voľbách na Slovensku demokracia a OČTK naďalej slobodné, tak slovenský Al Capone si užije trest medzi 7 a 12 rokmi … ďalší dôvod ísť voliť…“

ZDROJ: FB

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Matovič podal trestné oznámenie na Kaliňáka: Tvrdí, že slovenský Al Capone pôjde konečne do basy!

Odoberať
Upozorniť na
21 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php